Blisko ludziSzczygieł wściekły przez "usterkę". "To władza nieudaczników"

Szczygieł wściekły przez "usterkę". "To władza nieudaczników"

Szczygieł nie kryje oburzeniem "pomyłki" ws. szczepień
Szczygieł nie kryje oburzeniem "pomyłki" ws. szczepień
Źródło zdjęć: © Radoslaw NAWROCKI / Forum | RM, Radoslaw NAWROCKI / Forum
01.04.2021 18:37

W nocy ze środy na czwartek, bez zapowiedzi, ruszyły zapisy na kwietniowe szczepienia dla osób w wieku od 40 do 59 lat. Byli oni zapisywani na terminy w kwietniu. Jednak na porannej konferencji prasowej Michał Dworczyk poinformował, że... "nastąpiła usterka w systemie". Ludzie nie kryją rozgoryczenia. O całej sytuacji wypowiedział się również Mariusz Szczygieł.

Kiedy ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób między 40 a 59 rokiem życia jeszcze na kwiecień, w ludziach zrodziła się nadzieja, że to ogromny krok ku powrotowi do wcześniejszej rzeczywistości. Szybko jednak okazało się, że szczepienia w tym miesiącu to - jak powiedział Michał Dworczyk - "usterka systemu". Ludzie nie kryją oburzenia taką "pomyłką", która pierwszego kwietnia została odczytana jako wręcz okrutny promaaprilisowy żart. Sprawę w ostrych słowach skomentował między innymi Mariusz Szczygieł.

"Władza nieudaczników"

"O 9.30 ja i moi znajomi byliśmy już zapisani na szczepienie. Minister Dworczyk ogłosił tę możliwość o 8.20. O 10.30 już odwołane!" - rozpoczął swój wpis na Facebooku pisarz, nie kryjąc oburzenia "usterką".

- To władza nieudaczników, zarządzana przez faceta o umysłowości Stalina. Dlatego tak łatwo nimi manipuluje. Premier właśnie ma konferencję prasową i mówi o skuteczności ich programów. Gratulacje. Jaki k. mać on jest bezczelny. W tej sytuacji cały czas mówi, jak wspaniale działają... - brzmiał dalej post Mariusza Szczygła.

Na wpis reportażysty zareagowały setki internautów, którzy pod wpisem zamieścili mnóstwo gorzkich komentarzy. - To jest po prostu sk... Przepraszam, ale nie mam innego słowa na określenie tego, co mi dzisiaj zrobili. Dwie choroby autoimmunologiczne, leczenie immunomodyfikujące, astma i arytmia, rok siedzenia w domu skutkujący depresją - brzmi jeden z nich.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta