GwiazdyMatylda Damięcka nie ma wątpliwości. Odniosła się do Prima Aprilis

Matylda Damięcka nie ma wątpliwości. Odniosła się do Prima Aprilis

Matylda Damięcka o Prima Aprilis.
Matylda Damięcka o Prima Aprilis.
Źródło zdjęć: © AKPA
01.04.2021 12:03

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa i zaczyna zbierać więcej ofiar. Coraz więcej zmian, wprowadzenie nowych obostrzeń, a także ciągłe zamykanie albo otwieranie niektórych segmentów gospodarki powodują oburzenie społeczeństwa. Matylda Damięcka na bieżąco zwraca uwagę na to, co dzieje się w naszym kraju.

Matylda Damięcka przyzwyczaiła nas do tego, że zawsze celnie komentuje zaistniałe wydarzenia w kraju i na świecie. Wydaje się wręcz, że tylko czeka, aż wydarzy się znowu coś nieoczekiwanego. Nie zawiodła także w sprawie 1 kwietnia, ale dodała przy okazji gorzką refleksję, która okazuje się ziszczać.

Prima Aprilis oczami Damięckiej

Ostatnie dni pokazują, że trzecia fala pandemii stała się faktem. Ciągły wzrost codziennej liczby zakażeń przeraża i powoduje olbrzymi szok. Zaczyna brakować miejsc w szpitalach, brakuje personelu – wielu medyków cały czas zmagają się z olbrzymim obciążeniem i pracują na skaju wycieńczenia.

Kolejny lockdown i zamknięte kolejne branże, powodują po raz kolejny stagnację i rozpacz wielu rodaków. Od roku wiele firm przeszło na pracę zdalną, a uczniowie zamknięci w domach przeżywają zmęczenie nauką online. Choć Wielkanoc nadchodzi wielkimi krokami, nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie wydarzyło się coś pozytywnego albo budującego.

Otwarte kościoły mimo szalejącej pandemii także stały się przedmiotem dyskusji na profilu Damięckiej. Graficzka niedawno odniosła się do wypowiedzi biskupa Deca, który uważa, że zamknięcie świątyń w czasie wielkanocnym "jest przesadą". Teraz przyszedł czas na kolejny wniosek.

Absurdy związane z narodową kwarantanną i obostrzeniami są pretekstem dla Damięckiej do tworzenia ciągłych grafik ilustrujących szarą rzeczywistość. Z okazji Prima Aprilis artystka postanowiła krótko i na temat podsumować pandemię oraz lockdown. "Wszystko będzie dobrze. Żartowałam" - widnieje na rysunku od Damięckiej. Przy okazji dodała wymowny opis: "prima hahaprilis".

Pod postem ponownie pojawiły się komentarze od internautów: "Żarty żartami a ja się pytam KIEDY", "Śmieszki, śmieszki, a wszyscy smutni", "To jak w końcu będzie", "Strach się bać...wersji po polsku", "Niechże mnie Pani nie dobija Pani Matyldo", "Bardzo trafny żart", "Ja chce jednak, żeby było".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl