Szeroki wybór lodówek dla osób, które nie chcą marnować żywności!

Szeroki wybór lodówek dla osób, które nie chcą marnować żywności!

Możliwość przechowywania jedzenia w lodówce przez długi czas, to cecha, która przyda się praktycznie każdemu.
Możliwość przechowywania jedzenia w lodówce przez długi czas, to cecha, która przyda się praktycznie każdemu.
Źródło zdjęć: © materiały partnera
06.08.2021 13:25

Życie zgodnie z ideą zero waste czy nawet less waste jest we współczesnym świecie dużym wyzwaniem. Ale o ile sporo nawyków musimy ukształtować samodzielnie, tak w niektórych obszarach naszego życia mogą nam pomóc zaawansowane technologie. Na przykład lodówki, które nie tylko będą energooszczędne, ale pozwolą dłużej przechowywać świeżą żywność.

Możliwość przechowywania jedzenia w lodówce przez długi czas, to cecha, która przyda się praktycznie każdemu. Z wielu powodów zdarza nam się przecież wyrzucać żywność. Wyjazd na urlop, przed którym nie zdążyliśmy zjeść wszystkiego albo zwykłe gapiostwo – spodziewaliśmy się, że dany produkt będzie dłużej świeży – mogą doprowadzić do tego, że żywność się zepsuje i będziemy musieli się jej pozbyć. Nie da się również ukryć, że pandemia zmieniła nasze zwyczaje zakupowe – kupujemy rzadziej, ale za to więcej, a przez to częściej wystawiamy swoje lodówki na próbę.

Zapchana do granic możliwości zamrażarka, której nie mamy czasu rozmrozić? Warzywa i owoce, których dziecko nie chce jeść, bo z powodu złego poziomu wilgotności nie wyglądają już tak atrakcyjnie, jak wcześniej? Ser, który znów przesiąkł zapachem ryby? Co zrobić, by dłużej utrzymywać świeżość i nie wyrzucać jedzenia do kosza? Z tymi problemami doskonale poradzą sobie nowoczesne lodówki firmy Samsung, wyposażone w niezawodny kompresor Digital Inverter zapewniający cichą i wydajną pracę oraz szereg innych udogodnień.

Miejsce na wszystko

Pół biedy, jeżeli w naszej lodówce brakuje tylko miejsca na większe butelki. Ale jeżeli przy każdych zakupach musimy usuwać część rzeczy lub spędzać kilkanaście minut na ich układaniu, to najwyższy czas zainwestować w pojemniejszy sprzęt. Na szczęście wcale nie musi oznaczać to urządzenia o większych gabarytach.

W najnowszych lodówkach marki Samsung np. modelach Combi lub coraz bardziej popularnych modelach typu Side by Side znajdziemy technologię Space Max™, która wykorzystuje wydajny system izolacji i cieńsze ścianki niż w tradycyjnych lodówkach tego producenta. Dzięki temu zmieścimy w nich więcej produktów pomimo niezmienionych wymiarów zewnętrznych.

A co z produktami, które wymagają indywidualnego traktowania? I w tym temacie lodówki Samsung nas nie zawiodą. W specjalnej komorze Optimal Fresh+, która dzięki przesuwanej podziałce wyodrębnia dwie strefy z różnym poziomem temperatury możemy przechowywać np. mięso, na które lepiej wpływają niższe temperatury, jak i jednocześnie owoce czy ryby, którym wystarczy delikatny chłód. To świetna funkcja, która także dzięki płynnej regulacji sprzyja lepszemu wykorzystaniu przestrzeni w lodówce.

Pojemniejszy lodówka - jak udowadnia Samsung - wcale nie musi mieć większych gabarytów
Pojemniejszy lodówka - jak udowadnia Samsung - wcale nie musi mieć większych gabarytów© materiały partnera | Samsung

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że owoce i warzywa będą dłużej zachowywać smak, zapach i soczystość tylko wtedy, gdy będą przechowywane w miejscu o odpowiedniej wilgotności. Dzięki szufladzie Humidity Fresh+ z regulacją poziomu wilgotności (od 70 do 80%) możemy zapewnić naturalnej żywności idealne warunki.

Nie mogło zabraknąć także systemu No Frost, który zapobiega osadzaniu się szronu w zamrażarce. Mało tego, technologia ta sprawia, że już nigdy nie będziemy musieli jej rozmrażać! Zapomnijmy również o sprawdzaniu, w którym miejscu lodówka chłodzi najlepiej. Dzięki rozwiązaniu All-Around Cooling zimne powietrze wdmuchiwane jest na kilku poziomach w tylnej ściance, co sprawia, że temperatura rozkłada się równomiernie w całym wnętrzu.

Dopasuj lodówkę do swoich potrzeb

W ofercie marki Samsung znajdziemy szeroki wybór modeli. Poza lodówkami Combi z dolną zamrażarką, singlom i parom, które nie mają za wiele miejsca w kuchni mogą spodobać się lodówki Bespoke o modułowym designie. Nie chodzi tu tylko o wymienne fronty, dzięki którym szybko można zmienić kolor lodówki np. na elegancką lawendę czy satynowy beż, ale o samą konstrukcję lodówki. Urządzenia z tej samej linii można łączyć. Dzięki temu, w razie gdy powiększy się nam rodzina nie będziemy musieli kupować nowej, dużej lodówki, ale po prostu dodatkowy moduł.

Dla tych, którzy chcą od razu postawić na dwudrzwiową lodówkę dobrym rozwiązaniem mogą być lodówki Samsung typu Side by Side. Poza wspomnianymi wcześniej technologiami ich dodatkową zaletą jest funkcja Smart Conversion, która pozwala wybrać jeden z pięciu trybów pracy. Możemy dzięki temu całkowicie przekształcić zamrażarkę w dodatkową przestrzeń chłodzącą. W zależności od potrzeb możemy przy tym wybrać model, który ma wbudowaną kostkarkę do lodu na zewnątrz lub wewnątrz drzwi.

Ponadprzeciętny komfort, czyli lodówka jak multimedialny kombajn

Wyobraźmy sobie, że za każdym razem, gdy otwieramy lodówkę mamy dostęp do chłodnej, przefiltrowanej wody z dozownikiem, który automatycznie napełnia się po opróżnieniu. Mamy w domu wielbicieli owocowych napojów? Do dzbanka w module Beverage Center bez problemu włożymy kawałki cytryny, truskawek, ogórków czy ziół, by zawsze mieć pod ręką orzeźwiający napój. Taki moduł znajdziemy w wybranych urządzeniach z serii Samsung Multidoor - najbardziej "inteligentnych lodówkach" producenta.

Jedną z zalet lodówek Multidoor jest zajmujący niemal całe pojedyncze drzwi urządzenia ekran dotykowy
Jedną z zalet lodówek Multidoor jest zajmujący niemal całe pojedyncze drzwi urządzenia ekran dotykowy© materiały partnera

Jedną z zalet lodówek Multidoor jest zajmujący niemal całe pojedyncze drzwi urządzenia ekran dotykowy. To rozwiązanie, w którym szybko zakocha się cała rodzina. Dlaczego? Po pierwsze dzięki wbudowanym aparatom zainstalowanym we wnętrzu lodówki, możemy bez otwierania drzwiczek sprawdzić jej zawartość. Mało tego, możemy to nawet zrobić zdalnie, z użyciem smartfona, co na pewno przyda się na każdych zakupach. Po drugie ekran możemy wykorzystać jako rodzaj nowoczesnej tablicy, na której będziemy zapisywać ważne komunikaty, umieszczać zdjęcia, rysować czy udostępniać plany dnia pozostałym członkom rodziny. Nie brakuje tu także szeregu przydatnych aplikacji np. kalendarza czy przepisów uwzględniających produkty, jakie mamy w lodówce oraz wsparcia dla systemu inteligentnego domu SmartThings, dzięki któremu z poziomu lodówki będziemy w stanie kontrolować wszystkie podłączone do niego urządzenia.

Lodówki na każdą przestrzeń i kieszeń

Przy wybieraniu lodówki warto rozważyć nie tylko jej rozmiar czy klasę energetyczną, ale także dodatkowe funkcjonalności. Te w opisanych seriach marki Samsung pozwolą nie tylko dłużej i wygodniej przechowywać żywność, a co za tym idzie – rzadziej lub nawet w ogóle jej nie marnować, ale także uprzyjemnić nam zwykłe, codzienne czynności takie jak robienie zakupów, gotowanie czy nawet podtrzymywanie kontaktu z resztą członków rodziny.

Szczegółowe informacje nt. lodówek BESPOKE i możliwości ich łączenia na stronie www.bespoke.samsung.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta