Blisko ludziSzpilki zmniejszają szansę na orgazm

Szpilki zmniejszają szansę na orgazm

20.08.2014 22:23, aktualizacja: 28.05.2018 15:01

Kochasz wysokie obcasy? Uważaj na ten rodzaj obuwia, jeśli chcesz mieć udane życie seksualne. Ponadto przez noszenie takich butów, grożą ci takie schorzenia jak halluksy, stałe skrócenie ścięgien Achillesa i wrastające paznokcie.

Niebotyczne szpilki to dla wielu atrybut seksapilu i każda kobieta, która chce uwieść mężczyznę, powinna je uwzględnić w swojej stylizacji. Niestety najnowsze badania udowadniają negatywny wpływ noszenia wysokich obcasów. Miłośniczki takich butów znacznie częściej mają trudności z osiągnięciem orgazmu, a tym samym przyjemności w łóżku.

Włoska urolog, Maria Cerruto, na podstawie swoich badań wyciągnęła wnioski, że jedynie buty na niskim obcasie mogą pozytywnie wpływać na kobiece ciało. Takie obuwie sprawia, że nogi są bardziej elastyczne, a mięśnie miednicy wzmacniają się. To bezpośrednio wiąże się z predyspozycjami kobiety do przeżywania uniesień w sypialni.

Specjalistka odkryła, że kobiety, u których stopy znajdują się pod kątem 15 stopni w stosunku do podłoża (tym samym noszą buty na obcasie nie wyższym niż 6 centymetrów), miednica znajduje się w najbardziej optymalnej pozycji, aby móc zwiększyć prawdopodobieństwo orgazmu i zwiększyć jego natężenie.

W tym momencie obalić należy tezę najpopularniejszego twórcę szpilek Christiana Louboutina. Jego zdaniem niebotyczne szpilki mają podeszwę w kształcie kobiety, której ciało wygina się w erotycznej ekstazie.

Na niekorzyść szpilek przemawiają również opinie lekarzy związanych ze schorzeniami pleców i kręgosłupa. Od kilku lat wskazują oni na fakt, że nieustanne noszenie wysokich obcasów źle wpływa na prawidłową postawę, a w przyszłości może być głównym powodem wielu chorób.

Na poniższym obrazku dokładnie widać, jak nienaturalnie układa się nasza noga (oraz całe ciało), kiedy nosimy buty na obcasie. Stopa wygina się i cały ciężar spoczywa na przedniej części, a charakterystyczna linia "S" w kręgosłupie deformuje się i powoduje uporczywe bóle pleców. Im częściej chodzi się na obcasach, tym większe ryzyko różnych schorzeń zdrowotnych. Do najczęstszych zalicza się halluksy (zmiany w kształcie stopy), stałe skrócenie ścięgien Achillesa i wrastające paznokcie.

Przez obcasy cierpią również kolana i udowadniają to statystyki: choroba zwyrodnienia stanów kolanowych jest dwa razy bardziej popularna wśród kobiet niż wśród mężczyzn.

Szpilki to także winowajcy w kwestii nieidealnej sylwetki, ponieważ w trakcie ich noszenia (bez dodatkowych, regularnych ćwiczeń) szybko następuje osłabienie mięśni miednicy i dolnych partii brzucha, przez co powstaje nieestetyczny balonik.

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także