GwiazdyTa kapryśna moda

Ta kapryśna moda

Ta kapryśna moda

30.05.2006 13:09, aktual.: 30.05.2006 13:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na przestrzeni dziejów moda zmieniała się tysiące razy, ale jedna rzecz jest od wieków niezmienna - kobiety zawsze starały się być na bieżąco z najnowszymi panującymi trendami.

Na przestrzeni dziejów moda zmieniała się tysiące razy, ale jedna rzecz jest od wieków niezmienna - kobiety zawsze starały się być na bieżąco z najnowszymi panującymi trendami.

Nasze prababki wbijały się w gorsety, matki dumnie paradowały w mini i bikini, a my uważnie śledzimy propozycje czołowych projektantów.

W poznaniu i zrozumieniu przemian, jakie zachodzą w modzie, niewątpliwie nieocenioną pomocą będzie książka François Bouchera pt. "Historia mody". Pozycja ta została uznana za światowy bestseller i przedstawia ewolucję form ubiorów począwszy od czasów prehistorycznych aż do mody współczesnej.

Każdy z czternastu rozdziałów skupia się na innym okresie historii. I tak mamy możliwość, by zapoznać się z początkami mody, ubiorem prehistorycznym odtworzonym dzięki skalnym malowidłom, strojami starożytnego wschodu. Możemy też podziwiać stroje mieszkańców Krety i krajów śródziemnomorskich, a także naszych średniowiecznych przodków.

Nastepnie rzut oka kolejno na wiek XVI, XVII, XVII i Rewolucję Francuską aż do początków XX stulecia. Temu ostatniemu poświęcono zresztą trzy oddzielne rozdziały, podzielone odpowiednio na okresy 1915-1964, modę lat 60., 70. i 80. oraz końcówkę XX wieku, z uwzględnieniem kolekcji najsłynniejszych projektantów, takich jak John Galliano, Thierry Muglera czy Gianfranco Ferre.

Co ważne, całość została uzupełniona o słownik terminologiczny (ok. 400 pojęć), indeks krawców, kuśnierzy, modystek, kapeluszników, stylistów i szewców oraz o obszerną bibliografię.

Polecamy!
François Boucher, Historia mody, Wydawnictwo Arkady.
Cena ok. 110 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także