ModaTa wyjątkowa suknia

Ta wyjątkowa suknia

Ta wyjątkowa suknia
Źródło zdjęć: © Demetrios.pl
17.08.2006 09:57, aktualizacja: 29.05.2010 12:18

Wybór kreacji ślubnej nie powinien być tylko wyjątkową okazją czy efektem zbiegu okoliczności. Warto poznać panujące trendy i poświęcić odrobinę czasu, zanim zdecydujemy się na odpowiednią suknię. Przyszła panna młoda przymierzy ich wiele, zanim odnajdzie siebie w TEJ jedynej i wyjątkowej kreacji.

Wybór kreacji ślubnej nie powinien być tylko wyjątkową okazją czy efektem zbiegu okoliczności. Warto poznać panujące trendy i poświęcić odrobinę czasu, zanim zdecydujemy się na odpowiednią suknię. Przyszła panna młoda przymierzy ich wiele, zanim odnajdzie siebie w TEJ wyjątkowej kreacji.

Suknia ślubna podlega kaprysom mody, podobnie jak wszystkie inne kreacje. Wystarczy porównać propozycje sprzed kilkunastu lat ze współczesnymi. Ślubne trendy wybiegają naprzód i już teraz proponują rozwiązania na następny sezon. Jaka zatem będzie panna młoda 2007?

Falbaniaste, szerokie, bardzo efektowne i... ciężkie – takie suknie to już przeszłość. Podobnie jak ciasno opinający ciało gorset, który utrudniał swobodne oddychanie i krępował ruchy. Dzisiejsza kreacja, nawet jeśli bogata i ozdobna, uszyta jest z lekkich materiałów.

Na idealne opięcie talii pozwalają – zamiast gorsetu - elastyczne koronki i tiule. Kilkuwarstwowa spódnica prezentuje się okazale – ale nie musi już opierać się na sztywnym kole, zamiast tego coraz częściej stosuje się lekkie, tiulowe halki.

Współczesna moda ślubna jest też coraz odważniejsza, proponuje śmiałe dekolty, nagie ramiona, odkryte nogi... Nie jest to rozwiązanie dla każdej panny młodej, a raczej propozycja ożywienia ślubnych konwencji, którą należy potraktować z przymrużeniem oka. Warto jednak z niego skorzystać, jeśli chcemy zerwać z tradycyjną klasyką. Najważniejsza tendencja mody ślubnej to podkreślenie kobiecości i delikatności w połączeniu z przepychem. Dominują koronki i szlachetne, naturalne materiały, takie jak jedwab. Najmodniejsze kolory to klasyczna biel, a także ecru i złoto.

Nieodłączny element ślubnej kreacji to rękawiczki oraz – powracające w wielkim stylu – fikuśne nakrycia głowy: kapelusze lub długie do ziemi welony. Do tego buty – zgodnie z obowiązującymi w modzie trendami - na koturnach. Frywolności ślubnym kreacjom dodadzą tiulowe falbanki, fantazyjne koronki i bogate draperie. Najmodniejszym akcentem ślubnej kreacji będzie szarfa przepasana w talii.

Suknia ślubna to wyjątkowa kreacja, chyba jedyna, którą wyobrażamy sobie już jako małe dziewczynki. Najważniejsze więc, by nie tylko podążać za modowymi trendami, ale przede wszystkim - za dziecięcymi marzeniami :) Aby ślubna kreacja była ich ziszczeniem...

Podczas pisania artykułu wykorzystano materiały udostępnione przez Salon "Mot a Mot" www.motamot.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także