Tanie skandynawskie dodatki. Wykończenie wnętrz w stylu skandynawskim

Tanie skandynawskie dodatki. Wykończenie wnętrz w stylu skandynawskim

Tanie skandynawskie dodatki. Wykończenie wnętrz w stylu skandynawskim
Źródło zdjęć: © iStock.com
Marlena Kostyńska
27.03.2019 14:16, aktualizacja: 01.04.2019 15:14

Styl skandynawski wyróżnia się funkcjonalnością, minimalizmem i wyważoną kolorystyką. Jakie tanie dodatki skandynawskie będą stanowić idealne uzupełnienie domowych wnętrz?

Dodatki w stylu skandynawskim – czego szukać?

Jednym z podstawowych wyróżników stylu skandynawskiego jest minimalizm. Znaczy to, że nie możemy pozwolić sobie na nadmiar dodatków. Warto więc wybrać do naszego domu kilka funkcjonalnych elementów dekoracyjnych, które wpiszą się w specyfikę stylu skandynawskiego.

Podczas poszukiwania dodatków w stylu skandynawskim zwracajmy uwagę na naturalne materiały takie jak drewno, kamień, ceramika czy bawełna. Jeśli chodzi o kolorystykę typową dla stylu skandynawskiego, przeważa biel, kolory pastelowe, szarości i czarne akcenty. Można też pokusić się o delikatne wzory kwiatowe czy desenie z prostych linii bądź kropek.

Tanie skandynawskie dodatki do sypialni

Dekorując sypialnię w stylu norweskim, możemy wybrać tanie dodatki z kategorii tekstyliów, a więc poduszki ozdobne, narzuty na łóżko, pledy czy koce. Odpowiednie materiały do wnętrza skandynawskiego to np. wełna, len i bawełna. Możemy dobierać je na zasadzie kontrastu.

Obraz
© iStock.com

W niskich cenach dostępne są też dodatki pokroju prostych świeczek bądź świeczników, lekkich lampionów do postawienia lub zawieszenia, a także minimalistycznych ozdób do ustawienia na półkach czy szafkach nocnych. Uzupełnienie sypialni skandynawskiej mogą stanowić niewielkie obrazy czy oprawione w ramki zdjęcia bądź ilustracje do zawieszenia na ścianie. Nie zapominajmy też o zielonych roślinach, które nadadzą pokojowi charakteru i naturalności.

Tanie skandynawskie dodatki do salonu

Urządzając salon w stylu skandynawskim, należy pamiętać o zachowaniu funkcjonalności pomieszczenia i oszczędnie rozmieszczać wszelkie dodatki. Nie powinno być ich dużo, ale dobrze, by były one wyraziste. W białym lub pastelowym wnętrzu z pewnością wyróżniać będą się czarne dekoracje lub drewniane elementy. Co na przykład? Obrazy w czarnej ramie, ciemne wazony, ceramiczne doniczki czy niezwykle funkcjonalne drewniane skrzynki.

Obraz
© iStock.com

Pamiętajmy, że liczy się też kompozycja wnętrza. Jeśli z wyczuciem połączymy stonowane meble skandynawskie z ciekawymi i tanimi dodatkami, pomieszczenie stanie się o wiele bardziej przytulne i poczujemy się w nim swobodniej.

Obraz
© Shutterstock.com

Tanie skandynawskie dodatki do kuchni

Naturalnym i prostym dodatkiem w stylu skandynawskim, który sprawdzi się w kuchni, ale też w salonie, będą drewniane skrzynki. Wykorzystywane są jako siedziska, kufry na różne przedmioty, a także półki wiszące i stojące czy też stoliki.

Również zastawa kuchenna lub serwis do herbaty dopełnią skandynawski wizerunek kuchni czy jadalni. Przykładem mogą być stylowe pojemniki ceramiczne na produkty spożywcze, jasne miski i talerze, dzbanki i patery z motywami kwiatowymi lub prostymi zdobieniami czy też cukiernica z drewnianym przykryciem.

Na parapecie lub stole kuchennym ustawmy sukulenty w oryginalnej doniczce ceramicznej, metalowej czy bambusowej. We wnętrzu industrialnym sprawdzą się też dodatki betonowe. W salonie, ale też na balkonie czy tarasie, piękną dekoracją będą również kwiaty zielone lub kaktusy w doniczkach wiszących.

Obraz
© Materiały prasowe