Trwa ładowanie...
ycipk-1fk38k

Tatuaże w miejscu pracy mogą być problemem. "Przenoszą zarazki"

Tatuaże i kolczyki w widocznych miejscach raczej nie wzbudzają już takich emocji jak jeszcze dekadę temu. Mimo to są zawody, w których posiadanie tatuaży może gorszyć. Jednym z nich jest zawód położnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tatuaże w miejscu pracy wciąż mogą budzić niechęć. Zwłaszcza w polskiej ochronie zdrowia
Tatuaże w miejscu pracy wciąż mogą budzić niechęć. Zwłaszcza w polskiej ochronie zdrowia (Shutterstock.com)
ycipk-1fk38k

Tatuaże w miejscu pracy

– Czy byłoby dla was problemem, mieć przyjmowany poród przez położną mającą kolczyki na twarzy lub tatuaże w widocznym miejscu? – zapytała na forum Kafeteria jedna z użytkowniczek. Choć wydawałoby się, że tatuaże czy kolczyki w większości miejsc pracy nie robią już na nikim wrażenia, nie wszyscy podzielają tę opinię.

Większość komentujących przyznała, że nie miałaby nic przeciwko, żeby ich poród odbierała położna z tatuażami, kolorowymi włosami czy kolczykami. Pojawiło się jednak kilka głosów sprzeciwu

ycipk-1fk38k

"Problemem nie, bo problemy mam inne, ale taką ominęłabym szerokim łukiem", "Jeżeli bym miała wybór, to wolałabym położną bez tatuaży", "Tatuaże przenoszą zarazki, ja bym nie dała swego dziecka w łapy zarażonej osoby" – napisało kilka internautek. Jednak w jaki sposób tatuaże "przenoszą zarazki" albo dlaczego nie chciałyby, żeby ich położnymi były wytatuowane osoby, już nie odpowiedziały.

Zobacz także: #11 pytań o "Tajemnice pielęgniarek"

ycipk-1fk38k

Autorka postu przyznała, że chce studiować położnictwo, choć sama jest wytatuowana. Rodzina próbuje odwieść ją od tego pomysłu, mówiąc wprost, że przez tusz pod skórą i kolczyki może być odbierana jako nieprofesjonalna. Inne forumowiczki zauważyły, że problemem może nie być to, jak odbierają ją pacjentki, ale pracodawcy, którzy mogą nie chcieć zatrudnić wytatuowanej położnej, zwłaszcza w publicznych placówkach.

Choć posiadanie tatuaży w żaden sposób nie umniejsza i nie odbiera kompetencji, tatuaże czy kolczyki wciąż wzbudzają emocje i mogą powodować niechęć. Zwłaszcza te na ciałach pracowników i pracownic polskiej ochrony zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1fk38k

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1fk38k

ycipk-1fk38k
ycipk-1fk38k