Tchnij w ciuchy życie
Ubrania mogą służyć ci dłużej
Białe T-shirty, które szybko szarzeją, zmechacone swetry, dżinsy, tracące formę. Gdy nie przejmujemy się pielęgnacją ubrań, szybko przestają prezentować się nienagannie. Najlepiej byłoby zastępować wysłużone ciuchy nowymi egzemplarzami, ale w dobie kryzysu warto poznać metody dbania o dłuższą żywotność odzieży. Portal allwomanstak.com przedstawił osiem zasad dbania o ulubione ciuchy, aby pożyły trochę dłużej.
Białe T-shirty, które szybko szarzeją, zmechacone swetry, dżinsy tracące formę. Gdy nie przejmujemy się pielęgnacją ubrań, szybko przestają prezentować się nienagannie. Najlepiej byłoby zastępować wysłużone ciuchy nowymi egzemplarzami, ale w dobie kryzysu warto poznać metody dbania o dłuższą żywotność odzieży. Portal allwomanstak.com przedstawił osiem zasad dbania o ulubione ciuchy, aby pożyły trochę dłużej.
Sortowanie
Metki nie są tylko po to, by potwierdzać oryginalność produktu i informować o rozmiarze. To instrukcja obsługi, którą warto poznać, aby po praniu nie wyjąć z pralki sfilcowanego sweterka, nadającego się już tylko dla krasnoludka. Na małych etykietkach, wszytych tak, by uwierały swoją obecnością, producent wylicza przepisy dotyczące prania, suszenia i konserwacji. Najważniejsza jest zwykle temperatura prania (coraz częściej na metkach widnieje magiczne 30 st. C), to czy daną rzecz można prać w pralce, czy wymaga prania ręcznego lub czyszczenia chemicznego. Niezastosowanie się do producenckich zaleceń może sprawić, że ubranie będzie się nadawało do wyrzucenia.
(alp/mtr), kobieta.wp.pl