FitnessTe ćwiczenia pokochały już Amerykanki. Joga uszu to najnowszy trend tego roku

Te ćwiczenia pokochały już Amerykanki. Joga uszu to najnowszy trend tego roku

Nasze uszy codziennie odbierają miliony sygnałów. Wyciszenia najczęściej szukamy w domu, ale i tam nie jesteśmy w stanie uciec od hałasu. Na szczęście z pomocą na nasze wrażliwe uszy Amerykanie wymyślili jogę dla uszu

Te ćwiczenia pokochały już Amerykanki. Joga uszu to najnowszy trend tego roku
Źródło zdjęć: © iStock.com
Monika Katarzyna Krupska

01.02.2018 | aktual.: 02.02.2018 13:38

Ear yoga, czyli joga uszu to seria ćwiczeń na szyję, głowę i oddech, która ma nam pomóc wyciszyć się. Trend wymyślili mieszkańcy najgłośniejszego miasta na świecie, czyli nowojorczycy. Ćwiczenia zwiększają dopływ krwi i tlenu do uszu, wzmacniają mięśnie słuchowe oraz uczą nas izolowania poszczególnych dźwięków, gdy jest głośno na zewnątrz.

- Kiedy jesteśmy narażeni na wiele hałasu, rośnie nasze tętno i ciśnienie krwi. Badania pokazują, że może to prowadzić do nasilenia zmęczenia, stresu, ataków serca, a nawet udaru mózgu – ostrzega Stephen Stansfels, profesor z Uniwersytetu Queen Mary w Londynie w rozmowie z "DailyMail".
Joga dla ciała, podobnie jak joga dla uszu, jest także formą relaksu. Nawet 15-minutowe siedzenie ze skrzyżowanymi nogami i milczenie może uspokoić nam mózg. Zdaniem Bridget Sheild, emerytowanej profesor akustyki z Uniwersytetu South Bank w Londynie, obecnie "żyjemy otoczeni przez bardzo dużo bełkotu, który wpływa na nasz poziom koncentracji i stresu, a każda joga i medytacja pomoże nam".

Jak zatem polubić dźwięk porannego budzika i nie denerwować się na hałas z ulicy?

Kontrola oddechu z palcami w uszach

Aby dobrze wykonać to ćwiczenie należy wygodnie usiąść z zamkniętymi oczami. Wskazujące palce należy delikatnie włożyć do uszu, a następnie wziąć głęboki wdech. Powietrze po kilku sekundach należy wypuścić ustami, wydając przy tym dźwięk "szumienia". Pamiętaj, im głośniejszy wydasz dźwięk, tym osiągniesz lepsze rezultaty.

Zdrowe skinienie głową

Kolejne ćwiczenie należy wykonać stojąc w luźnej pozycji. Brodą trzeba dotknąć klatki piersiowej, a następnie całą głowę opuścić do dołu. Następnie trzymając podbródek należy przechylić głowę do tyłu tak daleko, jak to jest możliwe i oczywiście wygodne. Ćwiczenie trzeba przerwać, jeśli poczuje się ból szyi lub kręgosłupa.

Od strony do strony

Prawe ucho należy delikatnie przesunąć w kierunku prawego ramienia, a następnie lewe ucho w kierunku lewego ramienia. Głową nie wolno gwałtownie obracać, ruchy mają być spokojne.

Rotacja głowy

Głowę najpierw obróć w prawo, następnie wróć do naturalnego ustawienia głowy, po czym ten sam ruch wykonać na drugą stronę. Głowę powinno obracać się tak daleko jak to jest możliwe, ale nie wolno robić nic na siłę. Ruch należy powtórzyć trzy razy.

Przeciwciśnienie

Podczas tego ćwiczenia głowę należy objąć rękoma, ale nie można nią ruszać. Na początku ręce trzeba położyć za głową, po czym lekko je docisnąć. W ten sposób dokonujemy przeciwciśnienia. Tę samą czynność trzeba wykonać także z przodu. Dłonie należy ułożyć na czole i tak samo delikatnie je "wepchnąć".

Zmiana ramienia

Siedząc na krześle obie ręce należy położyć kolanach. Następnie lewe ramię obrócić najpierw do przodu, potem do góry, do tyłu i do dołu. Rotację wykonujemy 21 razy w jednym kierunku, a potem kolejne 21 razy w drugą stronę. To samo ćwiczenie należy wykonać na prawą rękę.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)