Tę maseczkę stosowały nasze babcie. Była hitem PRL‑u

Na co dzień stosowana w kuchni, przydaje się także w tworzeniu prostych kosmetyków. Mąka ziemniaczana ma świetne działanie na skórę w formie maseczki do cery tłustej i trądzikowej. Zadziała również jak suchy szampon.

Tę maseczkę stosowały nasze babcie / zdjęcie poglądowe
Tę maseczkę stosowały nasze babcie / zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Getty Images | Graiki

Domowe i naturalne kosmetyki są uwielbiane od lat. Kobiety - w tym nasze prababcie, babcie bądź mamy, już wiele lat temu używały produktów, które na co dzień przydają się głównie w kuchni. Można ich jednak użyć także do stworzenia prostych, a dobrych kosmetyków. Wśród nich te, które powstają na bazie mąki ziemniaczanej. Ratują skórę.

Maseczka z mąki ziemniaczanej

Jeżeli twoja skóra jest tłusta, trądzikowa bądź skłonna do powstawania wyprysków, koniecznie wypróbuj maseczkę na bazie mąki ziemniaczanej, którą stosowano w czasach, gdy nie było jeszcze dostępnych aż tyle specjalistycznych kosmetyków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Do stworzenia domowej maseczki potrzebujesz jedynie trzech składników: trzech łyżek mąki ziemniaczanej, trzech łyżek mleka i odrobinę wody. Wszystkie produkty należy ze sobą dokładnie wymieszać, nałożyć na twarz, a następnie pozostawić na skórze na 15 minut i zmyć ciepłą wodą. Regularne stosowanie maski powinno poprawić stan skóry.

Mąka ziemniaczana a skóra

Mąka ziemniaczana przyda się jednak nie tylko do stworzenia maseczki. Mało kto wie, że jest łagodna i bezpieczna dla skóry, a jej kojące działanie zadziała na różnego rodzaju podrażnienia. Może być więc stosowana jako tzw. zasypka. Sprawdzi się nie tylko przy odparzeniach u niemowląt, ale także przy skórze atopowej bądź z egzemą (wypryskiem).

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowego ratunku na nieświeże lub przetłuszczone włosy, a nie masz w domu suchego szamponu, może użyć mąki ziemniaczanej jako zamiennika. Wystarczy, że wetrzesz odrobinę mąki w skórę głowy i dobrze wyczeszesz włosy. Tak, jak w przypadku suchego szamponu, powinny stać się miększe i lśniące.

Ważne! Zanim nałożysz mąkę ziemniaczaną na skórę twarzy lub głowy, wypróbuj ją wcześniej np. na małym kawałku dłoni. Sprawdź, czy nie grozi ci reakcja alergiczna.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)