Trwa ładowanie...

Ten kosmetyk to must-have po 40. roku życia. Wybieramy krem do cery dojrzałej

Skóra z widocznymi oznakami starzenia potrzebuje intensywnie pielęgnujących kosmetyków. Jednym z nich jest krem do cery dojrzałej. Regularnie stosowany może znacznie odmienić kondycję skóry.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ten kosmetyk to must-have po 40. roku życia. Wybieramy krem do cery dojrzałej
Źródło: Shutterstock.com
d4cs1yv

Niezależnie od wykształcenia, stosowanych kosmetyków, stresu czy środowiska w którym żyjesz upływ czasu w końcu zostawi ślad na skórze. Do dziś naukowcy nie wynaleźli magicznego środka, który by zatrzymał proces starzenia się. Nie znaczy to, że jesteś bez wpływu na nasilenie się procesu starzenia. Ochrona przed czynnikami przyspieszającymi powstawanie zmarszczek, zdrowa dieta czy wreszcie higieniczny tryb życia mają olbrzymi wpływ na to, kiedy powstaną pierwsze zmarszczki, jak będą głębokie i w jakim stanie będzie twoja skóra w dojrzałym wieku. Równie ważne są odpowiednie nawyki pielęgnacyjne, w tym także kosmetyki przeciwzmarszczkowe.

Krem z kawiorem to najlepszy przyjaciel pięknej i młodo wyglądającej skóry. Możesz jeszcze pełniej wykorzystać znajdujące się w kawiorze witaminy i minerały i spodziewać się piękniejszych rezultatów. Pozwól, by kawior zdominował twoją wieczorną pielęgnację skóry. W nocy przebiegają ważne procesy regeneracyjne organizmu, w tym skóry. Możesz dodać im mocy, stosując przed snem kosmetyki bogate w witaminę A. Jednym z lepszych źródeł retinolu (witaminy A) jest właśnie kawior. Jeśli więc twojej skórze potrzeba energii, ostatnio bardzo się postarzała, nałóż wieczorem krem z kawiorem i spodziewaj się pięknych rezultatów następnego… i każdego kolejnego poranka.

Walka ze zmarszczkami oraz pozostałymi objawami starzenia się skóry to nie jedyny aspekt pielęgnacji cery dojrzałej. Nie mniej ważne jest regularne nawilżanie oraz ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, m.in. wolnymi rodnikami. Dobry krem do cery dojrzałej powinien więc nie tylko dbać o wygładzenie zmarszczek, ale również zaspokajać wszystkie potrzeby wymagającej dojrzałej cery.

Nigdy nie jest za wcześnie na krem anti-aging 123RF
Nigdy nie jest za wcześnie na krem anti-aging Źródło: 123RF

W perfumeriach krem z kolagenem najłatwiej znaleźć wśród kremów przeciwzmarszczkowych. Kosmetyki z kolagenem mają bowiem bardzo dobre właściwości ujędrniające oraz wygładzające. Aplikowany skrupulatnie dwa razy dziennie krem z kolagenem zmniejsza widoczność zmarszczek oraz przywraca młodzieńczą witalność i sprężystość skóry. Martwisz się czy twoja skóra będzie przy tym dobrze nawilżona? Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ kolagen dodatkowo głęboko i długotrwale nawilża, dzięki czemu skóra nie tylko wygląda promienniej, ale dodatkowo jest zabezpieczona przed nasileniem procesów starzenia się.

Krem do cery dojrzałej to najlepszy przyjaciel pięknej i pełnej blasku skóry dojrzałej. Im wcześniej po niego sięgniesz, tym lepszym wyglądem skóry będziesz mogła pochwalić się. Pielęgnacja cery dojrzałej naprawdę nie musi być trudna!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4cs1yv

Podziel się opinią

Share
d4cs1yv
d4cs1yv
Strona Główna WP