Trwa ładowanie...
Anna Wójtowicz
08-12-2016 09:44

„To jest właśnie smutna, finansowa, polska rzeczywistość". Co siódmego Polaka nie stać na „wypad na miasto”

Według badań co siódmego Polaka nie stać na „wypad na miasto”. Prawie 13 procent nie może sobie pozwolić na odłożenie kwoty, którą może wydać na drinka. Jeszcze więcej Polaków nie stać na rodzinny obiad na mieście i wizytę w siłowni.

„To jest właśnie smutna, finansowa, polska rzeczywistość". Co siódmego Polaka nie stać na „wypad na miasto”Źródło: 123RF.COM
d45d4o0
d45d4o0

Eurostat przeprowadził badania, z których wynika, że polska klasa średnia jest biedną klasą. Prawie 13 procent ludności nie stać na wyjście na rodzinny obiad w restauracji. Powodem jest brak wolnych środków w domowym budżecie.

Problem dotyczy w największym stopniu osób w wieku produkcyjnym 25-64 lat. Przeciętny Polak nie może sobie pozwolić na wydanie pieniędzy na przyjemności takie, jak kino czy wizyta w siłowni. Ta grupa to ponad 22 procent ludności.

Reakcja ludzi w komentarzach potwierdza wyniki: „Co siódmego nie stać na rozrywkę poza domem. Zapomniano dodać, że to i tak dobrze, bo tych sześciu pomiędzy nie stać nawet na czynsz”. „Jasne, ale na paczkę petów, albo piwko albo 10zł na tace to stać zawsze...”. „To jest właśnie smutna, finansowa, polska rzeczywistość .Te wyniki są i tak zawyżone”.

d45d4o0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45d4o0