GwiazdyPrzed Antoniną Turnau była ona. Marek Kondrat poślubił ją przed kamerami

Przed Antoniną Turnau była ona. Marek Kondrat poślubił ją przed kamerami

Marek Kondrat niechętnie mówi o życiu prywatnym
Marek Kondrat niechętnie mówi o życiu prywatnym
Źródło zdjęć: © AKPA

18.10.2022 10:33, aktual.: 18.10.2022 11:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Życie prywatne Marka Kondrata od lat wzbudza zainteresowanie mediów. Najczęściej poruszanym tematem, ze względu na różnicę wieku, jest jego związek z Antoniną Turnau. Niewiele osób pamięta poprzednie małżeństwo aktora, który 18 października kończy 72 lata. Kim była jego wybranka?

Związek Marka Kondrata i Antoniny Turnau jest od wielu lat towarzyską sensacją. Wielu komentatorów nie wróżyło zakochanym udanej relacji. Wbrew opinii innych para wzięła ślub i doskonale układa im się w małżeństwie. Cztery lata temu aktor został ojcem małej Helenki. Chwilę później rodzice dziewczynki zdecydowali się na przeprowadzkę do Hiszpanii. Nadal jednak często przebywają w Polsce. W rozmowie z "Newsweekiem" Kondrat przyznał, że żona jest dla niego ogromnym wsparciem.

"Nie pozwala mi się garbić, mobilizuje mnie do życia. Dzięki temu patrzę na świat z nadzieją. Dziaderstwo nie zmusi młodych ludzi do niczego, oni dokonują wyborów bez żadnego trybu" - przyznał.

Gwiazdor rzadko dzieli się z mediami takimi wyznaniami. Raczej niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym. Nieco inaczej pochodził do mówienia o związkach, gdy był z Iloną Kondrat. Aktor przeżył z poprzednią żoną 40 wspólnych lat. Choć wszystkim wydawało się, że są trwałą parą, która przetrwa każdą próbę, ostatecznie rozwiedli się w 2009 r.

Marek i Ilona Kondratowie wzięli ślub przed kamerami

Początki małżeństwa Ilony i Marka Kondratów były jak z filmu - i to dosłownie. Zakochani pobrali się bowiem przed kamerami w 1972 r. Gwiazdor był wówczas świeżo upieczonym absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Wraz ze swoją wybranką - wtedy jeszcze Iloną Gagajek - byli głównymi bohaterami dokumentu "Bardzo młodzi oboje", w którym pokazano pierwsze problemy pary rozpoczynającej samodzielne życie. Pamiętną sceną z produkcji jest ceremonia ślubna Kondratów zorganizowana w urzędzie stanu cywilnego.

Ilona i Marek tuż po ślubie powitali na świecie syna Mikołaja. Młodsza pociecha pary, Wojciech, przyszedł na świat w 1980 r. Każdy z potomków Kondrata poszedł w inną stronę. Starszy syn próbował swoich sił w aktorstwie, ale nie odnalazł się w tej branży. Otworzył wraz z ojcem sklep z winami. Wojciech jest natomiast skrzypkiem w Filharmonii Warszawskiej.

Marek i Ilona Kondratowie pokazywali się od czasu do czasu na ściankach
Marek i Ilona Kondratowie pokazywali się od czasu do czasu na ściankach© AKPA

Ilona Kondrat nie podzielała pasji męża

Kondratowie starali się unikać medialnego rozgłosu. Od czasu do czasu pojawiali się jednak na wydarzeniach branżowych, gdzie pozowali do zdjęć fotoreporterom. Przez lata uchodzili za bardzo zgodne i szczęśliwe małżeństwo. Zmieniło się to w 2004 r., gdy żona Kondrata wyjechała do Austrii na miesięczny kurs jogi. Wyprawa miała odmienić jej życie. Ilona Kondrat zrezygnowała z dziennikarskiej kariery i otworzyła szkołę jogi.

Zmiany czekały również Marka Kondrata. Zajął się sprzedażą wina i przeszedł na aktorską emeryturę. Jak wspomina informator tygodnika "Świat i Ludzie", żona Kondrata nie podzielała jego entuzjazmu do nowej pasji. Miała mieć też za złe mężowi, że do swojego biznesu zaangażował starszego syna. Trwające 37 lat małżeństwo zakończyło się w 2009 r. z inicjatywy Ilony.

Była żona Kondrata wypowiedziała się w mediach o nowej rodzinie męża. Zrobiła to tuż po tym, jak na świat przyszła córka Antoniny i Marka. "To pozytywna wiadomość. Moja reakcja wypływa z filozofii Wschodu: żeby nie przywiązywać się ani do rzeczy, ani do miejsc, ani do ludzi. Podpowiedź płynie z filozofii jogi, która mówi: »sytuacja ma zawsze rację«, bo jest, bo się zdarzyła, czy dobra, czy zła" - skomentowała.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (118)
Zobacz także