Trwa ładowanie...
Megafon.pl
Ludzie

Tom Cruise oskarżony o plagiat

Tom Cruise został podany do sądu przez scenarzystę, który twierdzi, że "Mission Impossible: Ghost Protocol" to plagiat jego scenariusza.
Share
Tom Cruise oskarżony o plagiat
Źródło: ONS.pl
d2y7wxv

Tom Cruise został podany do sądu przez scenarzystę, który twierdzi, że film akcji "Mission Impossible: Ghost Protocol", w którym aktor wystąpił i który współprodukował, to plagiat jego scenariusza. Timothy Patrick McLanahan złożył do sądu w Kalifornii papiery przeciwko Tomowi Cruise'owi, Paramount Pictures i kilku mniejszym firmom producenckim. Twórca żąda miliarda dolarów odszkodowania.

Zgodnie z informacjami zawartymi w dokumentach McLanahan jeszcze w 1998 roku zarejestrował swój scenariusz zatytułowany "Head On" w urzędzie praw autorskich. Następnie posłał pracę do Agencji Williama Morrisa, która nie była zainteresowana, lecz bez jego zgody przekazała tekst do CAA. Następnie agencja CAA próbowała zainteresować scenariuszem m.in Paulę Wagner bliską współpracowniczkę Toma Cruise'a. Tekst jednak nie wzbudził zainteresowania.

10 lat później do kin wszedł film "Mission Impossible: Ghost Protocol", który zarobił ponad 690 milionów dolarów. Zdaniem Timothy Patricka McLanahana obraz jest ewidentnym plagiatem jego pracy. Jak na razie przedstawiciele Toma Cruise'a ani Paramount Pictures nie skomentowali tych rewelacji.

d2y7wxv

Miliard dolarów, których domaga się scenarzysta to suma zysku z filmu - 694,710 miliona dolarów z biletów, 144,5 miliona przychodów ze sprzedaży DVD i Blu-ray oraz 145 milionów dolarów za wypożyczenia i sprzedaż abonamentową.

Przypomnijmy, że w filmie z 2011 roku oskarżony o terrorystyczny zamach bombowy na Kreml, agent IMF Ethan Hunt wraz z resztą zespołu zostaje zwolniony z obowiązków w chwili, kiedy prezydent wdraża "Ghost Protocol". Pozostawiony bez środków i wsparcia, Ethan musi znaleźć sposób na oczyszczenie dobrego imienia agencji oraz uniemożliwienie kolejnego ataku.

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

* Tom Cruise ma kryzys*

* Najpiękniejsze życie Toma Cruise'a*

* Tom Cruise szuka żony. Ogłasza się na portalu randkowym*

d2y7wxv

Podziel się opinią

Share
d2y7wxv
d2y7wxv