ycipk-37dp6m

Tomasz Stańko był wybitnym artystą. Miał skomplikowane życie rodzinne

Tomasz Stańko zmarł w wieku 76 lat. Mówił wprost, że mimo sukcesów zawodowych, prywatnie mu się nie układało. Szybko rozstał się z żoną, przez wiele lat miał też trudną relację z córką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Stańko z córką
Tomasz Stańko z córką (East News)
ycipk-37dp6m

O tym, że wziął ślub, bliscy dowiedzieli się po fakcie. Dlaczego? Tomasz Stańko i jego ukochana Joanna nie chcieli żadnych gości. "Tak" powiedzieli sobie po wypiciu szampana i jointach. W dniu zawarcia małżeństwa, poczęli swoje jedyne dziecko, Annę.

Żona odeszła od artysty 3 lata później. Ten bardzo przeżył rozstanie. – Nie wytrzymała mojego trybu życia. (…) Długo musiałem się potem zbierać – opowiadał. Stańko wpadł w sidła ciężkich nałogów, jak pisał "był upier....ny non stop". – Do kieszeni wrzucałem grudy haszyszu, luzem fajki, amfetaminę, pastylki i flaszkę wódki – mówił.

Problemy Stańki odbiły się na jego relacjach z córką. Zbliżyli się do siebie, gdy miała 16 lat. Jej matka wyjechała do USA, ona trafiła pod opiekę artysty. – Postanowiliśmy zamieszkać razem, więc Ania wprowadziła się do mnie. Ale już po dwóch tygodniach rozstaliśmy się ze straszliwym hukiem – mówił w ich wspólnym wywiadzie dla "Gali". Ona tłumaczyła, że "trudno było jej z nim być blisko". Żyli więc oddzielnie, choć wtedy ona była jeszcze dzieckiem.

ycipk-37dp6m

Anna Stańko opisywała muzyka jako szalonego rodzica, swego czasu zazdrościła koleżankom normalnych ojców. Po jakimś czasie nauczyła się funkcjonować z artystą – jako dorosła kobieta zamieszkała w tej samej kamienicy, co on. – Nasza relacja polega na podobnym myśleniu i odczuwaniu świata. Zwykłych, codziennych rzeczy, w ogóle wspólnie nie robimy – wyznała w rozmowie z "Galą". Przyznała jeszcze: "Mam najlepszego ojca pod słońcem".

Od 2004 r. Anna była menadżerką taty i to ona poinformowała o jego śmierci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-37dp6m

ycipk-37dp6m
ycipk-37dp6m