Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
ksiązki

Top 10 najciekawszych pozycji kryminalnych na wakacje

Wakacje to doskonały moment, aby nadrobić zaległości w literaturze. Aby móc jednocześnie aktywnie spędzać czas i pochłaniać kolejne pozycje wśród bestsellerów, zajrzyj na miejscezbrodni.pl. Dla fanów kryminałów i audiobooków przygotowaliśmy zestawienie 10 najbardziej interesujących pozycji.
Share
Top 10 najciekawszych pozycji kryminalnych na wakacje
Źródło: Materiały prasowe
d2argy9

1.Listy zza grobu" Remigiusz Mróz, czyta Marcin Dorociński
Wraz z patomorfologiem Sewerynem Zaorskim odkrywaj kolejne mroczne tajemnice i poznaj historię Kai Burzyńskiej, która 20 lat po śmierci ojca zaczyna dostawać od niego listy. Mężczyzna zadbał o to, aby córka dostawała je co roku, zawsze tego samego dnia. Jakie przesłanie chciał jej przekazać? Dlaczego tak długo z tym zwlekał?

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

2."Nieodgadniona" Remigiusz Mróz, czytają Agnieszka Dygant, Mikołaj Krawczyk
Thriller psychologiczny dla ludzi o mocnych nerwach. Główną bohaterką jest Kasandra Reimann, która wraz z dzieckiem ucieka od męża. Gdy kobieta zaczęła wieść nowe życie i wszystko wydaje się dobrze układać, znika jej syn. Po wieczorze spędzonym u kolegi nie wraca do domu, a jedyny ślad prowadzi do Opola. Kasandra za wszelką cenę próbuje odnaleźć dziecko.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

3."Idealne małżeństwo" Kimberly Belle, czyta Małgorzata Lewińska
Doskonała propozycja dla fanów kryminałów z wątkiem miłosnym w tle. Czy idealne małżeństwa istnieją? Na pozór taki wydaje się być związek Iris i Willa. Sielankę przerywa jednak wyjazd Willa na delegację, kiedy to znika w niewyjaśnionych okolicznościach.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

4."Nie zabijaj mnie, kochanie" Danka Braun, czyta Laura Breszka
Ewa Kruczkowska ginie w wypadku samochodowym. Dopiero wtedy na jaw wychodzą jej mroczne tajemnice. Jej córka odkrywa, że być może śmierć Ewy nie była przypadkowa. Gdy Marta próbuje rozwikłać tajemnicę wypadku matki, na jej drodze pojawia się dwóch interesujących mężczyzn. Czy na pewno chcą pomóc dziewczynie? Przewrotna historia dla fanów miłosnych kryminałów.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

5."Przygody Sherlocka Holmesa" sir Arthur Conan Doyle, czyta Borys Szyc
Jak zawsze Holmes dzięki dedukcji rozwiązuje kolejne zawiłe zagadki kryminalne. Sherlock to człowiek mądry i oczytany, a jego nieodzownym rekwizytem jest fajka. Jego przygody stara się zachować dla potomnych dr Watson, który jest także najlepszym przyjacielem Sherlocka. Audiobook jest trzecim z serii czytanej przez Borysa Szyca, który w niezwykłej interpretacji wciela się nie tylko w rolę tytułowego bohatera opowiadań, ale również pozostałe postaci stworzone przez sir Arthura Conan Doyle'a.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

6."Głęboki sen" Raymond Chandler, czyta Przemysław Bluszcz
Pierwsza część przygód niezawodnego detektywa Philipa Marlowe. Przenikliwy i nieustępliwy agent dostaje od generała Sternwooda na pozór proste zadanie. Bogaty weteran, który porusza się na wózku, prosi Marlowe, aby ustalił, kim jest szantażysta, który nie daje mu spokoju. Gratka dla fanów kryminałów noir. Samotny detektyw z miasta aniołów stał się symbolem tego gatunku.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

7."Żegnaj laleczko" Raymond Chandler, czyta Przemysław Bluszcz
Druga powieść Raymonda Chandlera, w której głównym bohaterem jest prywatny detektyw Philip Marlowe. Po sukcesie "Głębokiego snu" Chandler postanowił kontynuować historię Marlowa i tym razem postawić na jego drodze kryminalistę Malloya. Potężny recydywista składa Marlowowi propozycję nie do odrzucenia: ma znaleźć jego ukochaną, tancerkę rewiową, Velmę. Chwilę później detektyw niemal jest świadkiem zbrodni popełnionej przez swojego klienta. Co teraz? Dokąd zaprowadzi śledztwo?

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

8."Trauma" Max Czornyj czyta Robert Jarociński
W drugiej części cyklu komisarz Eryk Deryło wraz z podkomisarz Tamarą Haler próbują ustalić, kim jest inicjator "Gry szczęścia". Tajemniczy morderca wysyła list do jednej z lubelskich redakcji, w którym ogłasza rozpoczęcie tajemniczej gry. Nagle ludzie zaczynają ginąć, a ich oprawca jest wyjątkowo okrutny. To gra o najwyższą stawkę w świecie pełnym chorych fantazji psychopaty.

d2argy9

9."Odbiorę Ci wszystko" Ruth Lillegraven, czyta Andrzej Ferenc
Clara pracuje w Ministerstwie Sprawiedliwości i właśnie tworzy projekt kontrowersyjnej ustawy, która ma na celu ochronę dzieci, które padły ofiarą przemocy domowej. Wkrótce do szpitala, gdzie pracuje jej mąż, trafia maltretowany 4-latek. Dziecko umiera, a następnego dnia jego ojciec zostaje zamordowany. Wtedy okazuje się, że historia ma drugie dno.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

10."Terror" Max Czornyj, czyta Mirosław Baka
W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć serialu Storytel Original autorstwa Maxa Czornyja "Terror". Do końca świata pozostało 180 minut. Groźny terrorysta nie cofnie się przed niczym, jeżeli nie zostaną spełnione jego żądania. Gdyby tego było mało, na tragedii mieszkańców Warszawy chcą ugrać politycy, którzy wykorzystują sytuację do własnych celów. Nad sytuacją musi zapanować inspektor Adam Knap.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dzięki platformie stremingowej storytel.pl masz wszystkie hity kryminalne dostępne od ręki w formie audiobooków. Wszystko w ramach miesięcznego abonamentu, w jednej aplikacji na telefonie, tablecie bądź komputerze. Teraz dodatkowo rejestrując się na www.miejscezbrodni.pl zyskujesz aż 30 dni darmowego dostępu do całej platformy Storytel.

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem Storytel

d2argy9

Podziel się opinią

Share
d2argy9
d2argy9