Trwa ładowanie...
d2rg4ne

Trump i Miss Meksyku. Prezydent USA zemści się za to zdjęcie?

Donald Trump stoi w Gabinecie Owalnym w Białym Domu, a na stole z rozłożonymi nogami leży długowłosa i szczupła kobieta. On ma na sobię garnitur i jej szarfę z napisem "Miss Meksyku". Ona jest półnaga. Czy mamy do czynienia z kolejnym skandalem z udziałem prezydenta USA?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trump i Miss Meksyku. Prezydent USA zemści się za to zdjęcie?
(Facebook.com)
d2rg4ne

Nie, tym razem to prowokacja autorstwa brytyjskiej artystki Alison Jackson. "Pierwszy dzień w Białym Domu. Przecież nikt nie respektuje praw kobiet tak bardzo jak Donald Trump" – tak podpisała zdjęcie z Miss Meksyku. Brytyjka ma też na koncie pracę, na której Trump pozuje w otoczenie członków Ku Klux Klanu.

Jej prawnicy ostrzegali ją, że tak kontrowersyjne zdjęcia mogą rozwścieczyć nowego prezydenta i jego otoczenie, ale ona się nie ugięła. - Nie uważam, że wolność artystyczna powinna być cenzurowana – tak na łamach "The Independent" Alison Jackson broni swoich prac. - Skandalem byłoby zaprzestanie przez artystów swoich poszukiwań i realizacji tylko dlatego, że mogą się nie spodobać na przykład prezydentowi Stanów Zjednoczonych – dodaje.

Zdaje sobie sprawę, że wiele ryzykuje. Niedawno Trump pozwał brytyjski dziennik "Daily Mail" na 150 milionów dolarów (!) za sugestie, że jego żona Melania miała być prostytutką. - On jest skłonny do pieniactwa, ale nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek prezydent pozwał kiedyś artystę – mówi Jackson.

Zdjęcie autorstwa Alison Jackson East News
Zdjęcie autorstwa Alison Jackson (East News)

- Trump jest moją największą muzą, natchnieniem. Reality show z nim w roli głównej opanowało i porwało świat – dodaje.

d2rg4ne

Jak powstają jej prace? Na swoim koncie na Facebooku często publikuje ogłoszenia, że szuka sobowtóra na przykład Donalda Trumpa czy Kanye Westa. Gdy znajdzie już wymarzonego modela, zabiera się do realizacji sesji zdjęciowej. I trzeba przyznać, że nie ma żadnych ograniczeń artystycznych ani hamulców obyczajowych.

Tematem przewodnim jej prac są politycy, koronowane głowy i celebryci przedstawieni jako zwykli ludzie, czasem w normalnych, a czasem w kompromitujących sytuacjach. Już w latach 90. pokazała światu księżną Dianę razem z jej ówczesnym partnerem Dodim Al-Fayedem i ich słodkim dzieckiem. Zresztą tą pracą zyskała międzynarodowy rozgłos. Na innym slajdzie "królowa ludzkich serc" pokazywała światu środkowy palec.

   East News
(East News)

Królowa Elżbieta II na jej fotografii robi zakupy w supermarkecie. W krzywym zwierciadle portretowała również rodzinę Kardashianów i Beckhamów.

d2rg4ne

Dodajmy, że jej prace były już wystawiane m.in. w londyńskiej Tate Modern, Centrum Pompidou w Paryżu i w Museum of Modern Art w San Francisco. Jednak żaden wydawca nie chciał opublikować zdjęć w albumie. Jackson postanowiła wydać go własnym sumptem. Teraz zastanawia się nad nakręceniem tzw. mockumentu o nowym prezydencie USA. Mockument to fikcja udająca film dokumentalny.

   Facebook.com
(Facebook.com)

Poczuj magię świąt

d2rg4ne

Podziel się opinią

Share
d2rg4ne
d2rg4ne