Trwa ładowanie...
dsoiz2q

Trwały makijaż z czerwonymi ustami w roli głównej

Czerwona szminka to bez dwóch zdań symbol kobiecości. Podkreśla urodę, dodaje seksapilu i elegancji. Jest idealna na wielkie wyjście. Jaką szminkę wybrać i jak się nią malować? Oto kilka porad na czerwone usta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czerwone usta to symbol kobiecości
Czerwone usta to symbol kobiecości (Fotolia)
dsoiz2q

Czerwona szminka na usta – dla kogo?

Czerwone usta to taki element makijażu, który pasuje absolutnie każdemu typowi urody. Upiększy temperamentne brunetki o oliwkowej cerze oraz delikatne blondynki o skórze porcelanowej.

Warto jednak zaznaczyć, że usta pomalowane na czerwono będą bardzo mocno zwracać na siebie uwagę. Dlatego ich noszenie będzie domeną kobiet dojrzałych i odważnych. Nic jednakże nie stoi na przeszkodzie, aby krwistoczerwoną szminką dodać sobie animuszu, nawet będąc osobą skromną i skrytą.

dsoiz2q

Czerwone usta będą ukoronowaniem wieczorowego makijażu. To w zasadzie najlepsza okazja, żeby użyć karminowej szminki, ponieważ make-up dzienny powinien cechować się umiarem. Niemniej jednak zestawienie czerwonych ust z czerwoną sukienką z koronki to strzał w dziesiątkę podczas wielkiej gali czy uroczystego przyjęcia.

Odcień czerwieni dla różnych typów urody

Czerwony czerwonemu nierówny, a i nie każdy jego odcień będzie pasował do wszystkich typów urody. Ważna jest także konsystencja szminki czy błyszczyka.

Kobietom o urodzie typu śródziemnomorskiego, czyli o ciemnych włosach, brązowych oczach i oliwkowej cerze pasować będą stonowane, ciemniejsze odcienie czerwieni na ustach. Mowa zatem o burgundzie, karminie czy kolorze wiśniowym. Z kolei kobiety o urodzie określanej jako zima (jasna cera, czarne włosy) powinny ożywić twarz czerwienią na ustach w odcieniu karmazynu lub pomidora.

dsoiz2q

Pomadki do ust w wielu odcieniach czerwieni są teraz dostępne w niskich cenach na WP radarOkazji.

Blondynki z tendencją do opalania się na brąz i o zielonych lub piwnych oczach w zasadzie powinny wybierać kolory typu nude albo brązy, ale jeśli decydują się na czerwień, niech będzie to klasyczna czerwona szminka. Panie o blond włosach, jasnej cerze i niebieskich oczach powinny wybierać jaskrawe kolory – koralowy, malinowy lub krwisty.

Co do samego rodzaju czerwonej szminki, zasada jest prosta: co błyszczy, uwypukla, co jest matowe, zmniejsza. Przenosząc to na makijaż z czerwonymi ustami, można dojść do konkluzji, ze szminki matowe będą idealne dla kobiet obdarzonych mięsistymi ustami, a błyszczyki i pomadki z połyskiem trafić powinny do kosmetyczek pań o mniejszych ustach.

Makijaż z czerwonymi ustami, czyli jaki?

Makijaż z czerwonymi ustami można zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to typowo wieczorowy z zaznaczeniem nie tylko ust, ale i oczu. W drugim natomiast rolę główną odgrywają po prostu usta.

dsoiz2q

W wersji typowo wieczorowej - makijażu z czerwoną szminką należy odpowiednio wykonturować twarz. Warto jednak zaznaczyć, z czerwień ust lepiej będzie komponować się z bronzerem, nie zaś z różem. Równowagą dla mocnych ust są mocno pomalowane oczy. Najlepiej sprawdza się tzw. smokey eyes lub wyraźnie zaznaczona kreska, wykonana eyelinerem.

Lżejsza wersja make-upu z czerwonymi ustami to ta, w której oczy zostaną zaznaczone delikatną, kreską wykonaną kredką i cieniem, a cała uwaga skupi się na czerwieni szminki.

dsoiz2q

Podziel się opinią

Share
dsoiz2q
dsoiz2q