UrodaEyeliner w pisaku – sposób na precyzyjny i elegancki makijaż oka

Eyeliner w pisaku – sposób na precyzyjny i elegancki makijaż oka

Eyeliner w pisaku – sposób na precyzyjny i elegancki makijaż oka
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

05.06.2018 22:43, aktual.: 22.10.2018 10:01

Kreski malowane tuszem to znak rozpoznawczy stylu retro, choć swe korzenie ma jeszcze w starożytnym Egipcie. Dzięki eyelinerowi makijaż zyskuje elegancji i szyku. Niestety nie każda z pań potrafi taką kreskę zrobić równo. Z pomocą przychodzi eyeliner w pisaku.

Eyeliner w pisaku i nie tylko

O zaletach kreski malowanej tuszem można napisać wiele. Jest niezwykle elegancka i kobieca. Dzięki niej strój wieczorowy zyskuje jeszcze więcej szyku, a sama kobieta seksapilu. Na rynku kosmetycznym istnieje kilka rodzajów eyelinerów. Spośród nich warto wymienić te w płynie, do malowania pędzelkiem, eyelinery w kredce, a także eyelinery w pisaku.

Każdy z wyróżnionych rodzajów ma swoje wady i zalety. Najbardziej klasyczny jest eyeliner składający się ze słoiczka z atramentem żelowym oraz twardego, ściętego na ukos pędzelka. Malowanie nim wymaga wprawy, dlatego najczęściej używany jest przez wizażystów profesjonalnych, pracujących w teatrach i na planach filmowych.

Dużo bardziej przyjazny w domowym użytku jest eyeliner w kredce. Jest bardzo podobny do tradycyjnej kredki, ale konsystencja jego wkładu jest o wiele płynniejsza. Eyeliner z cienkim pędzelkiem pozwala na nałożenie na powiekę naprawdę cienkiej warstwy atramentu, dzięki czemu przeznaczony jest dla nawet największych laików w dziedzinie makijażu oczu. W stopniu łatwości aplikacji ustępuje jedynie eyelinerom w pisaku.

Eyeliner w pisaku – wady i zalety

Ogromną zaletą eyelinera w pisaku jest to, że jest narzędziem niezwykle poręcznym. Najczęściej obudowa takiego eyelinera jest matowa, dlatego świetnie trzyma się w dłoni i pozwala na wykonywanie precyzyjnych ruchów. Poza tym pisaki posiadają cienkie końcówki, którymi trudno przesadzić z grubością kreski.

Częstą wadą, wskazywaną przez osoby używające eyelinera w pisaku, jest fakt, że malowana kreska nie jest od pierwszego ruchu ręką intensywna i wymaga kolejnych pociągnięć. Często również eyeliner w pisaku jest podatny na spływanie wraz ze łzami czy z potem. Pod tym względem plasuje się daleko za eyelinerem żelowym.

Eyelinery w pisaku oraz tusze i odżywki do rzęs to tylko niewielka część bogatej oferty produktów na WP radarOkazji.

Jak prawidłowo wykonać kreskę eyelinerem w pisaku?

Prawidłowe wykonanie kreski na powiece eyelinerem w pisaku wymaga nałożenia dobrego podkładu, poprowadzenia odpowiedniej długości kresek oraz wykończenia.

Wykonanie makijażu oczu za pomocą eyelinera w pisaku jest łatwe, ale warto poznać kilka trików, które uczynią sprawę jeszcze prostszą.

• Malowanie kreski należy poprzedzić nałożeniem podkładu. Może to być sypki puder, który stanie się podłożem dla atramentu i przytrzyma go na miejscu w razie wystąpienia zawilgocenia powieki.
• Drugim krokiem jest namalowanie cienkiej linii od wewnętrznego kącika do zewnętrznego na linii rzęs.
• Krok kolejny to wyznaczenie drugiej kreski eyelinerem w pisaku od połowy tej poprzedniej do załamania powieki tak, żeby utworzyły figurę na kształt trójkąta równoramiennego.
• Następnie należy połączyć te dwie kreski, a powstałą figurę wypełnić atramentem eyelinera.
• Wskazówka: kociego spojrzenia doda przedłużenie kreski ku skroni na wzór skrzydeł jaskółki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także