Trwa ładowanie...
Megafon.pl
j.k. rowling

Trzy filmy z bestiami "Harry'ego Pottera"

Studio Warner Bros. potwierdziło, iż powstanie trylogia filmów "Fantastic Beasts And Where To Find Them", czyli ekranizacji jednego z podręczników Harry'ego Pottera.

Share
Trzy filmy z bestiami "Harry'ego Pottera"
Źródło: ONS.pl
d1l60t7

Studio Warner Bros. potwierdziło, iż powstanie trylogia filmów "Fantastic Beasts And Where To Find Them", czyli ekranizacji jednego z podręczników Harry'ego Pottera. Jeden z szefów studia, Kevin Tsujihara, zapowiedział na Twitterze, iż powstaną co najmniej trzy odsłony cyklu, które trafią do kin kolejno w 2016, 2018 i 2020. Z wcześniejszych doniesień wiadomo, iż pierwszą odsłonę nakręci David Yates.

wyreżyserował dwuczęściowy finał sagi o nastoletnim czarodzieju ("Harry Potter i Insygnia Śmierci"), a także "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi" oraz "Harry'ego Pottera i Zakon Feniksa".

Produkcja ma być gotowa na premierę 18 listopada 2016 roku.

d1l60t7

Przypomnijmy, że wielbiciele przygód Harry'ego Pottera mieli okazję zapoznać się z "Fantastic Beasts And Where To Find Them" po raz pierwszy już przy okazji czytania "Kamienia filozoficznego". Jako osobna publikacja 54-stronicowa książka ukazała się między 4 a 5 tomem przygód uczniów Hogwartu. Wytwórnia planuje trylogię. Scenariuszem pierwszej części zajmie się sama J.K. Rowling.

Filmy, które powstaną w oparciu o fantastyczny podręcznik, opowiedzą o magicznych stworach i innych postaciach znanych z mitologii stworzonej przez pisarkę. Nie będzie to ani sequel, ani prequel do serii o czarodzieju z błyskawicą na czole. Akcja pierwszego obrazu ma rozgrywać się w Nowym Jorku na 70 lat przed wydarzeniami z pierwszej części "Harry'ego Pottera".

Filmowa saga o przygodach Harry'ego z przyniosła ponad 7 miliardów dolarów wpływów.

(Megafon.pl/ma)

d1l60t7

Podziel się opinią

Share
d1l60t7
d1l60t7