Turystyczne loty w kosmos bez treningów i szkoleń – teraz to możliwe!

Turystyczne loty w kosmos bez treningów i szkoleń – teraz to możliwe!
Źródło zdjęć: © shutterstock

31.07.2015 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Być może wkrótce będziemy wakacje spędzać w kosmosie – powstają już kosmiczne hotele, a firmy prywatne stawiają na rozwój kosmicznej turystyki.

Jeszcze do niedawna loty w kosmos były domeną naukowców, a prywatne firmy współpracowały przede wszystkim z agencjami kosmicznymi. Ta sytuacja powoli się zmienia. W XXI wieku pojawiły się firmy, które stawiają także na przedsięwzięcia związane z obsługą komercyjnych lotów w Kosmos oraz kosmiczną turystykę. Być może wkrótce każdy, kto dysponuje odpowiednią sumą, będzie mógł odbyć lot w kosmos w charakterze turysty. Główne atrakcje turystyki kosmicznej to unikatowe przeżycia towarzyszące spoglądaniu na Ziemię z przestrzeni kosmicznej oraz odczucia związane ze stanem nieważkości.

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie „kosmicznych hoteli” oraz obsługa lotów turystycznych w Kosmos. Niecodzienną wycieczkę ma w ofercie jednaz firm, która zabiera pasażerów do umownej granicy Kosmosu, wyznaczonej na wysokości 100 kilometrów nad Ziemią. Wyprawa ta, bez wchodzenia na orbitę, nie wymaga od pasażerów szkolenia ani przygotowań.

-Wątpię, czy takie loty turystyczne będą dostępne dla zwykłego człowieka, ze względu na ich cenę – mówi Joanna z Łodzi, dziennikarka i blogerka.
-Chętnie skorzystałabym z takiego lotu, ponieważ od dziecka interesuję się lotnictwem, ale musiałby być kilkadziesiąt razy tańszy (śmiech). Poza tym, wszystko zależy od miejsca, do którego taki rejs miałby się odbyć, gdyż nie każda termosfera jest dla mnie ciekawa. Byłabym zainteresowana lotem w miejsce, skąd mogłabym obserwować zorzę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także