FitnessTwerkowanie - seksowny taniec i trening pośladków

Twerkowanie - seksowny taniec i trening pośladków

Twerkowanie - seksowny taniec i trening pośladków
Źródło zdjęć: © iStock.com | Julenochek
06.11.2018 16:50

Twerkowanie to nie tylko seksowny styl tańca, to również idealny trening na jędrne i zgrabne pośladki. Na czym polega twerking i skąd się wywodzi? Jak trenowanie twerkingu wpływa na figurę?

Czym jest twerking?

Twerking jest tańcem o zabarwieniu erotycznym, który polega na rytmicznym potrząsaniu pośladków. Wykonywany jest głównie przez kobiety. Twerk jest świetnym sposobem na wzmocnienie mięśni i ujędrnienie ud i pośladków.

Dodatkowo twerkowanie zwiększa świadomość swojego ciała, dodaje odwagi i pewności siebie. Twerking nauczy cię seksownych i zmysłowych ruchów, które można wykorzystać na klubowym parkiecie. Pochodzenie nazwy twerkingu nie do końca jest znane. Oksfordzki słownik wysuwa pewne przypuszczenia, iż twerk jest zestawieniem dwóch słów: work i twist, czyli pracować i skręcać. Niekiedy wskazuje się również na słowo twich, które oznacza drgać.

Historia twerkingu

Korzeni twerkingu należy szukać w Afryce Zachodniej. Twerkowanie pochodzi z tradycyjnego, afrykańskiego tańca, Mapouka, nazywanego kolokwialnie “tańcem tyłu”. Mapoukę tańczyły głównie kobiety i taniec ten nie miał żadnych podtekstów seksualnych. Taniec był wykonywany podczas doniosłych uroczystości, takich jak urodzenie dziecka. W późniejszych latach taniec miał wyrażać i celebrować płodność kobiet.

Na początku lat 90. ubiegłego stulecia twerk przywędrował do USA i przeniknął do kultury hip-hopowej. Taniec ten był wykonywany głównie przez afroamerykańską część społeczeństwa. Twerk tańczyło się do muzyki “bounce”.

Do 2013 roku twerking nie był znany szerzej w pozostałych częściach świata. Ale właśnie w tym roku, podczas gali wręczenia nagród MTV, Miley Cyrus wykonała twerkowy taniec. W internecie zaczęły się pojawiać filmy z twerkującymi paniami, zawierające instrukcje dotyczące tego tańca. W ten sposób twerk zyskał popularność w wielu miejscach świata i na stałe stał się częścią popkultury XXI wieku.

Twerkowanie - na czym polega nauka twerkingu?

Twerk jest tańcem, który wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych stylów. Aby seksownie trząść pupą, należy mocno się skupić na technice ruchu. Zwłaszcza wtedy, gdy nie jest się posiadaczką afrykańskich, bujnych kształtów.

Znanych jest kilka wersji twerkingu. W podstawowej porusza się pośladkami w przód i tył. Podstawowej wersji można się nauczyć w 3 krokach. Zacznij od pozycji niezbyt głębokiego przysiadu. Nogi rozstaw na szerokość większą niż barki, a palce stóp ustaw na zewnętrzną stronę. Aby utrzymać stabilność i równowagę, dłonie oprzyj na biodrach. Następnie odchyl pośladki maksymalnie do tyłu, przy jednoczesnym unieruchomieniu górnej części ciała. Pamiętaj, by plecy pozostawały w pozycji wyprostowanej. Ruszaj pośladkami do przodu i do tyłu, napinając mięśnie brzucha i mięśnie proste pleców.

Efekty trenowania twerkingu

Twerkowanie to nie tylko dobra zabawa. Trenowanie twerkingu pozwoli na wyrzeźbienie mięśni pośladków i ujędrnienie skóry na pupie. Ponadto twerkowanie wysmukla talię i biodra, a także wyszczupla resztę ciała. Twerkowanie na odchudzanie? Dlaczego nie. Podczas półgodzinnego twerkowania można spalić ok. 200 kcal. Regularne treningi wzmacniają mięśnie dolne mięśnie pleców i mięśnie brzucha. Ponadto twerking poprawia samoocenę i dodaje pewności siebie.

Źródło artykułu:WP Kobieta