Blisko ludziTylko 1 proc. ludzi rozwiązuje tę zagadkę. Gdzie schował się słoń?

Tylko 1 proc. ludzi rozwiązuje tę zagadkę. Gdzie schował się słoń?

Ta iluzja sprawia internautom wiele kłopotów
Ta iluzja sprawia internautom wiele kłopotów
Źródło zdjęć: © TIkTok | TikTok
26.09.2022 12:25, aktualizacja: 26.09.2022 12:50

Około 99 procent ludzi ma problem, aby na poniższej iluzji wypatrzeć słonia. Tak twierdzi TikToker, który opublikował obrazkową zagadkę na swoim profilu. Mężczyzna dodaje jednak, że jest prosty sposób na to, by przechytrzyć autora łamigłówki i szybko zobaczyć to, co miało pozostać w ukryciu.

Uważne przyglądanie się iluzjom optycznym i szybka próba odnalezienia "zaginionego" elementu dla wielu osób jest doskonałą rozrywką. Tym bardziej irytujący jest moment, gdy pojawia się obrazkowa łamigłówka, która przysparza sporo trudności - a właśnie taką zagadką podzielił się pewien użytkownik TikToka. Mężczyzna postanowił jednak wyjaśnić szerszemu gronu odbiorców, jak łatwo zagiąć autora tego rysunku i szybko zlokalizować ukrytego na ilustracji słonia.

Nie widzisz słonia? Ten sam problem ma ok. 99 procent ludzi

Hectic Nick to popularny tiktoker, który lubi mierzyć się z łamigłówkami. Na profilu mężczyzny została niegdyś udostępniona zagadka ze słoniem. Wedle słów tiktokera zaledwie jeden procent rozwiązujących nie ma problemu, aby szybko odnaleźć zwierzaka. Influencer przyznał, że aby dostrzec to, co ukryte, trzeba obrócić telefon - wówczas nasze oczy wyłapią zwierzaka.

To jednak dla wielu osób nie była wystarczająca podpowiedź - w komentarzach internauci zaczęli oznaczać influencera, twierdząc, że mimo pomocy nie są w stanie dostrzec zwierzęcia.

Gdzie jest słoń? Rozwiązanie zagadki może zająć wiele godzin

Wśród komentujących pojawiły się osoby, które przyznały, że gdyby nie trik tiktokera, pewnie nigdy nie znalazłyby słonia. Z jego pomocą, zwierzak został odnaleziony... po kilku godzinach.

"Patrzyłem w tę grafikę dziesięć godzin, zanim znalazłem tego słonia", "Te drzewa zupełnie mnie zmyliły!" - czytamy pod nagraniem tiktokera.

Gdzie znajduje się słoń? Kiedy otworzymy obrazek i odwrócimy telefon do góry nogami, zwierzę będzie na pierwszym planie! To, co w pierwszym odruchu widzimy jako drzewa, w rzeczywistości przedstawia nogi i trąbę słonia. Wiele osób przyznało, że gdyby nie ta wskazówka, nie wpadłaby na taki pomysł.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta