Trwa ładowanie...

Co widzisz na tej iluzji? Odpowiedź ujawnia, co cenisz w życiu

Iluzja optyczna i zawarte w niej ukryte obrazy mogą powiedzieć wiele o naszej podświadomości. Podobnie jest w tej, która, jak przekonują twórcy, ujawnia, co jest dla nas najcenniejsze w życiu. Co widzisz na tym prostym obrazku i co to oznacza? Interpretacja może być zaskakująca.

Share
Widzisz tu wioskę czy słonia? Odpowiedź może wiele mówićWidzisz tu wioskę czy słonia? Odpowiedź może wiele mówićŹródło: YouTube, fot: BRIGHT SIDE
d41vfty

Iluzje optyczne są dla niektórych po prostu zwykłą ciekawostką i rozrywką. Inni traktują je jednak jako interesującą możliwość tego, by dowiedzieć się o sobie czegoś więcej. Jak przekonują ich zwolennicy, obrazki, w których zawartych jest kilka prawidłowych możliwości odczytania, mogą powiedzieć bardzo dużo o naszej podświadomości. Wszystko zależy od tego, na co odruchowo zwrócimy uwagę najpierw.

Widzisz wioskę czy słonia? To może wiele o tobie mówić

Przedstawiony w filmie na YouTube rysunek jest jednym z takich złudzeń optycznych. Jest zarazem testem, który może pomóc nam dowiedzieć się, co cenimy w życiu najbardziej. Jakie są interpretacje, które zaproponowali twórcy?

Okazuje się, że jeśli najpierw widzimy na ilustracji prosty afrykański krajobraz - wiosnę z chatami, ptakami i drzewami, jesteśmy osobami, które cenią tradycję oraz wiodą prosty i spokojny styl życia. Tak właśnie widzi rysunek większość osób. Jeśli jednak przyjrzymy się bardziej, możemy zauważyć oprócz wioski delikatny kontur słonia.

d41vfty

Co jeśli zobaczyliśmy go najpierw? Zdaniem twórców, należymy do znacznej mniejszości odbiorców ilustracji. - Jeśli na pierwszy rzut oka nie widziałeś żadnej wioski, a zamiast tego zobaczyłeś słonia, okazujesz szacunek innym, jesteś lojalny wobec przyjaciół i jesteś świetnym słuchaczem - wyjaśnia narrator w nagraniu w serwisie YouTube. - Jesteś kochający, opiekuńczy i troskliwy i dlatego tak wielu ludzi cię kocha – dodaje.

12 Riddles That Reveal Your True Personality Type

Iluzje są popularne już od wielu lat

Niezależnie od tego, czy wierzymy w interpretacje takich obrazków, czy nie, cieszą się one dużą popularnością już od lat. Jedna z najsłynniejszych iluzji optycznych na świecie czyli "moja żona i moja teściowa" została wymyślona przez Williama E. Hilla już w 1915 r.

Widać na nie albo odwróconą tyłem młodą kobietę, albo profil starszej kobiety, patrzącej w lewą stronę. Iluzją zajęli się naukowcy z Australii, którzy stwierdzili, że to, którą kobietę zobaczymy jako pierwszą, zależy od naszego wieku.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Iluzja Dziewiątej Planety. Naukowcy mogli się mylić przez lata

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41vfty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41vfty
d41vfty