Ukryta funkcja zmywarki. Mało kto z niej korzysta

Ukryta funkcja zmywarki. Mało kto z niej korzysta

W zmywarce umyjesz nie tylko naczynia
W zmywarce umyjesz nie tylko naczynia
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
28.04.2023 19:08, aktualizacja: 29.04.2023 11:13

Zmywarka to niezwykle praktyczne urządzenie, które coraz częściej znajduje się w naszych kuchniach. Zaoszczędzimy dzięki niej nie tylko czas, ale i wodę. Okazuje się też, że z powodzeniem będziemy mogli umyć nie tylko naczynia czy sztućce.

Zmywarka stała się w wielu domach obowiązkowym elementem wyposażenia. Jest ekologiczna - specjaliści przekonują, że zużywa o wiele mniej wody niż tradycyjne ręczne mycie. Co więcej, możemy dzięki niej zaoszczędzić dużo czasu i energii. To przydatne zwłaszcza przy okazji świąt czy wszelkich organizowanych w domu uroczystości.

Co można myć w zmywarce?

Zmywarka przydaje się jednak nie tylko do mycia brudnych naczyń i sztućców. Idealnie nadają się do niej takie przedmioty jak miski dla domowych zwierząt czy ich zabawki, mydelniczki, szufelki, ale również plastikowe zabawki dla dzieci, jak chociażby różnego rodzaju klocki. Część rodziców decyduje się również na mycie w zmywarce smoczków dla dzieci – wszystko dlatego, że zmywarka zarówno czyści, jak i dezynfekuje.

Do zmywarki można też wkładać rzeczy, które służą nam do makijażu. Świetnie wyczyści gąbeczkę, a także pędzle do nakładania pudru czy różu oraz cążki do paznokci i maszynkę do golenia. Bezpiecznie możemy umyć w niej również inne kuchenne rzeczy, jak blachę z piekarnika, którą wyjątkowo trudno jest doczyścić w tradycyjny sposób. Bezpiecznie możemy też umyć ruszt kuchenki czy półki z lodówki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czego nie można myć w zmywarce?

Należy jednak pamiętać, że nie wszystko nadaje się do mycia w zmywarce. Lepiej unikać wkładania do niej chociażby drewnianych przedmiotów - desek do krojenia czy łyżek i innych naczyń, ponieważ gorąca woda może je odkształcić, a detergenty – trwale uszkodzić.

Czego nie można myć w zmywarce? Nie wolno wkładać również porcelany i ręcznie malowanych i zdobionych naczyń, np. filiżanek, kubków termicznych i termosów, ostrych noży, kryształowej zastawy i naczyń wykonanych z cienkiego szkła, plastikowych pojemników oraz miedzianych, żeliwnych, aluminiowych naczyń.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta