Unikaj z piątku na sobotę. "Młody Księżyc" może się zemścić

Jak Księżyc może wpływać na nasze życie?
Jak Księżyc może wpływać na nasze życie?

22.09.2023 11:10, aktual.: 22.09.2023 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W piątek 22 września o godz. 21:32 Księżyc wejdzie w pierwszą kwadrę. W jaki sposób ta faza wpływa na człowieka i jak można wykorzystać jej magiczną moc? Do takiej nocy trzeba się dobrze przygotować.

Pierwsza kwadra to moment, kiedy Księżyc znajduje się w połowie drogi do pełni. Ziemia, Księżyc i Słońce tworzą wówczas ze sobą kąt prosty, a tarcza Księżyca jest oświetlona w połowie – i tak właśnie widoczna na niebie. Gdy Księżyca znajdzie się w takiej pozycji, stwarza to idealne warunki do obserwacji jego powierzchni. Jednak astronomia to nie wszystko, Księżycowi od wieków przypisuje się niezwykły wpływ na ludzkie życie, który odpowiednio zmienia się w zależności od fazy.

Życie zgodne z rytmem Księżyca to dobre życie

Według ludowej mądrości i medycyny naturalnej życie zgodne z fazami Księżyca zapewnia dobre zdrowie na długie lata. Pozwala też lepiej sobie wszystko poukładać, ponieważ określone fazy wiążą się z czynnościami, które najlepiej wówczas wykonywać.

W ten sposób można zapewnić sobie sukces w pracy, powodzenie finansowe lub poprawić kondycję i urodę – używając najbardziej naturalnych środków, jakie tylko istnieją. Oczywiście wpływ Księżyca działa również w drugą stronę. Wyznacza te czynności, których w pewnych okresach absolutnie nie należy wykonywać, ponieważ zakończą się spektakularną porażką.

Jak dobrze wykorzystać pierwszą kwadrę Księżyca?

Przybywający Księżyc to czas odważnego działania. W tym okresie warto podejmować trudne decyzje, na pewno okażą się słuszne i przyniosą wielkie korzyści. Gdy Księżyc idzie do pełni, dobrze jest podejmować się nowych wyzwań, które wydają nam się zbyt ambitne albo wręcz niemożliwe do wykonania.

W tym czasie mamy najlepsze widoki, aby sobie z nimi poradzić. W blasku wciąż młodego Księżyca można też podejmować się nowych aktywności – przyjdą nam z łatwością. Polecane jest wówczas rozpoczęcie regularnych ćwiczeń, w pierwszej fazie łatwiej wytrwamy w postanowieniu zmiany.

Młody Księżyc sprzyja regeneracji i odnowie organizmu

W trakcie pierwszej kwadry należy o siebie zadbać, mając na uwadze szczególnie dobrostan psychiczny. Ta faza sprzyja podsumowaniom i zmianom na lepsze. Wszelkie kuracje oczyszczające będą również o wiele bardziej skuteczne niż w innych fazach. Podczas pierwszej kwadry powinniśmy dużo odpoczywać i zbierać siły, ponieważ regenerujemy się teraz szybciej niż kiedykolwiek.

Niestety, ta faza ma również swoje ciemne strony. W trakcie jej trwania możemy mieć mniej cierpliwości i doświadczyć pogorszenia nastroju. Wszelkie okresy życiowych zmian mają to do siebie, że najpierw musimy trochę pocierpieć, aby tym mocniej odczuć poprawę. W tej fazie lepiej unikać konfliktów, dobrze się wysypiać i zbierać siły potrzebne do realizacji zamierzeń w kolejnej fazie – pełni Księżyca.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)