Księżyc nagle zniknie. Od wieków to ważny znak

Nów Księżyca to czas zmian
Nów Księżyca to czas zmian
Źródło zdjęć: © Getty Images | mike wolf

14.09.2023 10:23, aktual.: 14.09.2023 10:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

15 września o godzinie 03:40 Księżyc znajdzie się w nowiu. To czas odnowy i nowych początków, kiedy wszystko jest możliwe. Co warto zrobić w taką magiczną noc?

Nów to faza, podczas której Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią. W tej pozycji ukrywa się w cieniu, a zatem nie jest widoczny gołym okiem. Teraz już wiemy, że jest to naturalny moment podczas wędrówki naszego satelity i w sensie astronomicznym oznacza tylko tyle, że Księżyc jest w koniunkcji ze Słońcem w układzie eliptycznym.

Dla wielu pierwotnych kultur czasowe znikanie i odnawianie się Księżyca było jednak zjawiskiem magicznym o potężnej sile. Do dziś uważa się, że tej nocy powinno się wykonywać określone czynności i rytuały, aby zapewnić sobie szczęście.

Ciemna noc, magiczna noc. Jak się przygotować na nów?

Nów jest czasem nowego początku, więc należy się do niego odpowiednio przygotować. Wyzwolić się z dawnych więzów i otworzyć się na nowe doznania. Warto zacząć od porządków w mieszkaniu, zwłaszcza jeśli udało nam się je solidnie "zapuścić". Podobno bałagan w domu, to bałagan w życiu, więc warto się od niego uwolnić.

Podobnie jak od wszystkiego tego, co nam ciąży – mogą to być zarówno przedmioty, jak i kontakty towarzyskie. Zdarza się, że niektóre osoby zatrzymują nas w miejscu, nie pozwalając się rozwinąć. To znaczy, że znajomość się wypaliła i stała się toksyczna. Czas ją zerwać.

Nów Księżyca pozwala wyzwolić się od błędów

Gdy na niebie trwa nów, warto zabrać się za naprawę dawnych błędów. Dobrym początkiem będzie zwrócenie długów. Nie chodzi wyłącznie o pieniądze, ale również przedmioty, które od kogoś pożyczyliśmy i teraz zalegają nam w domu: naczynia, książki i ubrania. Nów to dobry moment, aby powróciły do pierwotnego właściciela – nie tylko pozbędziemy się gratów, ale łatwiej otrzymamy wybaczenie za opieszałość.

Warto też przeprosić wszystkich tych, których skrzywdziliśmy, aby zacząć kolejny miesiąc księżycowy z czystym kontem. Gdy wyzwolimy się z tych więzów, weźmy kąpiel oczyszczającą w soli.

Co robić i czego sobie życzyć podczas nowiu?

Ponieważ nów to symboliczny nowy początek, podczas jego trwania warto skupić się na planowaniu i wyznaczaniu sobie nowych celów. Od tej chwili Księżyca zacznie przybywać, więc my też będziemy mieć więcej energii do działania. To doskonały punkt startowy do zmian w życiu – jeśli coś postanowimy (np. poszukać nowej pracy), istnieje większa szansa, że wytrwamy w swoich postanowieniach i osiągniemy założone cele.

Nów to też idealny moment na rozpoczęcie diety, o wiele łatwiej będzie się jej trzymać, oraz szeroko pojętej pielęgnacji urody – efekty szybciej będą widoczne, a podcięte włosy będą rosły szybko i zdrowo.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także