Trzy najbardziej zazdrosne znaki zodiaku. Życie z nimi może być ciężkie

Które znaki zodiaku są najbardziej zazdrosne?
Które znaki zodiaku są najbardziej zazdrosne?

19.09.2023 08:31, aktual.: 19.09.2023 08:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zazdrość to okropne uczucie. Potrafi zepsuć piękną przyjaźń, jak i udany związek. Z zazdrośnikiem trudno wytrzymać i nie sposób słuchać jego ciągłych pretensji. Które znaki zodiaku są najbardziej zazdrosne?

Zamiast skupiać się na tym, co mają, ciągle obserwują, jak radzą sobie inni – i zazdroszczą im każdego sukcesu. Nie potrafią znieść, że czegoś mają mniej albo że powodzi im się gorzej. Często te wrażenia nie są nawet prawdziwe, bo wszystko dzieje się w ich głowie. Zazdrośnicy niszczą życie swoje i osób, które są z nimi blisko związane. Nie potrafią odpuścić. To niszczące uczucie przysłania im cały świat. Gdy potwór zazdrości podnosi łeb, nic nie jest w stanie go zatrzymać.

Lew nie może znieść, że coś go omija

Lew to bardzo silny i dumny znak zodiaku. Nosi w sobie całe mnóstwo charyzmy, wewnętrznego przekonania o własnych zdolnościach i łatwo osiąga sukcesy. Jednak gdzieś pod tym wszystkim buzują mroczne myśli. Lwy muszą być we wszystkim pierwsze, najlepsze, jedyne w swoim rodzaju. Nie znoszą, gdy ktoś je wyprzedza w wielkim życiowym wyścigu, gdy lepiej mu się powodzi albo ma coś, o czym Lew marzy, ale nie może dostać.

Dodatkowo Lew pragnie w życiu doświadczyć wszystkiego, dlatego potrafi być absurdalnie zazdrosny o rzeczy, które go omijają. Przykładowo: jeśli na wakacje wybierze morze, czuje zawiść, słuchając cudzych opowieści o przygodach w górach. Chciałby mieć wszystko teraz, zaraz, już – i nie może wytrzymać, jeśli tak się nie dzieje.

Skorpion musi mieć wszystko pod kontrolą

Osoby urodzone w znaku Skorpiona słyną ze swojej mrocznej natury, którą sprawnie ukrywają pod miłą powierzchownością. Kąsają nagle i niespodziewanie – jak na skorpiona przystało. Są to ludzie bardzo ambitni, który mają na siebie plan. Gdy nie wypali, stają się coraz bardziej zawistne. Uważnie obserwują swoich bliskich i znajomych, skupiając się głównie na ich materialnym powodzeniu.

A potem zaczynają liczyć: kto co ma, skąd się to wzięło, jak i dlaczego. Jak to się stało, że inni mają więcej, chociaż to Skorpion tak się stara i ciężko pracuje? Zazdrość potrafi przysłonić mu cały świat. Nie docenia niczego, co posiada, skupia się wyłącznie na tym, czego mu brak. Finalnie może popaść w obsesję na punkcie osób w jego otoczeniu, które są lepiej sytuowane.

Koziorożec ma zawiść we krwi

Koziorożec uważa, że ciężka praca jest w stanie zaprowadzić go na sam szczyt. To znak ambitny, wytrzymał i cierpliwy, który potrafi czekać na swoją szansę. Niestety, życie często mu udowadnia, że wysiłek i zdolności to nie wszystko. Gdy wokół awansują ludzie, którzy – oczywiście zdaniem Koziorożca – nie do końca na to zasługują, budzi się w nim zazdrosny potwór.

Osoby urodzone w tym znaku nie cierpią przegrywać, ponieważ uważają się za wyjątkowe i zdolne. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że na drodze często staje im trudny charakter. Prędzej uwierzą w spisek przeciwko sobie i zaczną planować zemstę. Są zazdrosne o sukcesy w pracy, o materialne powodzenie przyjaciół, a nawet o… talenty towarzyskie, których im brakuje.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (45)