Trwa ładowanie...

Uratowali ją przed rosyjskim ostrzałem. "Biegnij babciu!"

To nagranie, udostępnione przez Ministerstwo Obrony Ukrainy na Twitterze, ukazuje prawdziwą tragedię Ukraińców. Żołnierze w ostatniej chwili uratowali starszą kobietę, Halinę, przed rosyjskim ostrzałem. - Biegnij babciu, biegnij! - wołali do niej, kiedy pociski zniszczyły ich samochód i padały tuż koło nich.

Uratowali ją przed rosyjskim ostrzałem. "Biegnij babciu, biegnij!"Uratowali ją przed rosyjskim ostrzałem. "Biegnij babciu, biegnij!"Źródło: East News, Twitter
dy3x5d3
dy3x5d3

Rosyjski ostrzał Ukrainy wciąż trwa, a jednym z najniebezpieczniejszych obecnie miejsc w Ukrainie jest rejon Donbasu. Ukraińcy nie przestają walczyć i nie zamierzają oddać tego skrawka ojczyzny w ręce Władimira Putina. Rakiety padają jednak na budynki mieszkalne, a wśród osób, które muszą uciekać, są starsi ludzie. Na Twitterze Ministerstwa Obrony Ukrainy opublikowano wideo, w którym Ukraińcy w ostatniej chwili uratowali staruszkę.

Uratowali ją przed rosyjskim ostrzałem

Ministerstwo Obrony Ukrainy opublikowało wideo, w którym znajduje się zarówno sam moment ewakuacji staruszki, jak i walka o życie - żołnierzy oraz Haliny. Jak widzimy, kobieta z pomocą mężczyzn wsiadła do samochodu. Już chwilę po tym słyszymy krzyki: "Wciskaj gaz!", a pociski zaczynają spadać wokół pojazdu. W końcu trafiają też w niego.

Wszyscy są zmuszeni natychmiast wysiąść i przesiąść się do innego auta. Żołnierze pomagają przetransportować się Halinie, która nie ma siły biec. W międzyczasie przewraca się. Mężczyźni starają się motywować ją słowami: - Biegnij babciu, biegnij!.

dy3x5d3

- Wiem, że cię boli, ale później wszystko zbadamy - słyszymy na nagraniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Putin wprost o broni jądrowej. "Ten atak spotka się z odwetem"

"Na złość im wszystkim!"

Cała akcja zakończyła się szczęśliwie, a ukraińscy żołnierze razem z babcią Haliną dotarli do miejsca, gdzie kobieta została zbadana przez lekarza. Medyk sprawdził, czy jej ręka, na którą upadła w trakcie ucieczki, nie została przypadkiem złamana. Halina w rozmowie z żołnierzami powiedziała jednak, że czuje się świetnie. Jest w pełni sił.

dy3x5d3

- Na złość im wszystkim! - podsumowała całe wydarzenie na nagraniu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dy3x5d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dy3x5d3