UrodaAlantoina. Dlaczego jest tak chętnie wybieranym składnikiem wielu kosmetyków?

Alantoina. Dlaczego jest tak chętnie wybieranym składnikiem wielu kosmetyków?

Źródło zdjęć: © 123RF
28.08.2020 11:51, aktualizacja: 01.03.2022 13:45

Alantoina to bardzo częsty składnik pojawiający się w wielu popularnych kosmetykach czy maściach. Nic dziwnego, w końcu zapewnia skuteczne nawilżenie, złagodzenie wszelkich podrażnień oraz przyspiesza gojenie się ran. Co ważne, alantoina to składnik naturalny, więc z powodzeniem może być używany przez osoby cieniące dobre składy w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Alantoina jest znana i ceniona od wielu, wielu lat. Znajdziesz ją w przeróżnych produktach, szczególnie tych, stworzonych dla skóry suchej i zniszczonej. Pojawia się także w kosmetykach dla dzieci, aby złagodzić możliwe zmiany skórne. Co takiego kryje w sobie alantoina?

Alantoina – czym jest?

Alantoina to związek chemiczny znany także jako pochodna mocznika. Ze względu na szereg cennych właściwości, składnik ten jest szeroko stosowany w kosmetyce, ponieważ doskonale nawilża, regeneruje oraz koi skórę. Alantoina jest jednym z głównych składników wielu maści aptecznych czy kremów stosowanych przy oparzeniach i odparzeniach, podrażnieniach, a także przy zniszczeniu naskórka.

Alantoina – jakimi właściwościami się charakteryzuje?

Alantoina to biały i bezwonny proszek, który świetnie rozpuszcza się w wodzie. Przede wszystkim przyspiesza gojenie się ran i skutecznie łagodzi ból oraz wykazuje właściwości wiązania cząsteczek wody. Nie uczula i nie powoduje alergii, więc może być stosowany przy wrażliwej skórze. Podsumowując, alantoina znacznie przyspiesza proces odbudowy naskórka. Inne ważne właściwości:

  • natłuszcza;
  • wygładza;
  • dobrze nawilża;
  • zmiękcza;
  • łagodzi świąd;
  • zmniejsza zaczerwienienie.

Alantoina – jak dokładnie działa?

Alantoina dodawana do kosmetyków działa jak opatrunek, ponieważ szybko i skutecznie otula miejsce narażone na przesuszenie i natychmiast odżywia skórę. Nie powoduje zatkania porów, dlatego też może być stosowana na twarz. Nie ma żadnych przeciwwskazań do używania alantoiny, nawet przez alergików. Wspaniale działa na oparzenia, ponieważ bardzo szybko zmniejsza pieczenie i pobudza skórę do regeneracji.

Alantoina – gdzie najczęściej jest spotykana?

Alantoina to jeden z głównych składników kremów i maści. Znajdziesz ją w preparatach przeznaczonych do stosowania przy odleżynach, oparzeniach, owrzodzeniach, silnych stanach zapalnych skóry, AZS, alergii kontaktowej. Kosmetyki z alantoiną mogą być stosowane na całym ciele oraz na błonach śluzowych. Szukaj jej także w balsamach, szamponach, odżywkach, środkach przeciwtrądzikowych czy w kosmetykach kolorowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także