Trwa ładowanie...

Atopowe zapalenie skóry – jaki krem będzie najlepszy dla skóry atopowej?

Atopowe zapalenie skóry ze względu na swój przebiegły charakter wymaga korzystania z kosmetyków o uproszczonej kompozycji zawierających specjalne kompozycje olejków, co pozwoli odpowiednio zabezpieczyć skórę i zapobiec nadmiernej utraty wody.

Atopowe zapalenie skóry – jaki krem będzie najlepszy dla skóry atopowej?Źródło: 123RF
d1kckv4
d1kckv4

Atopowe zapalenie skóry – przyczyny i objawy

W dzisiejszych czasach kiedy atopowe zapalenie skóry dotyka coraz więcej osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych warto uzbroić się w wiedzę na temat podstawowych metod radzenia sobie ze skutkami tej przypadłości. Tym bardziej, że w przypadku atopowego zapalenia skóry poza leczeniem konieczna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry na co dzień.

Atopowe zapalenie skóry to schorzenie o podłożu alergicznym polegające na zaburzeniu produkcji lipidów tworzących warstwę ochronną i zwiększających wrażliwość na czynniki zewnętrzne, na które do tej pory nie wynaleziono lekarstwa, a ich skutek może być minimalizowany z pomocą odpowiednich produktów hipoalergicznych. Schorzenie wywołane jest najczęściej przez dziedziczenie, może być również skutkiem astmy lub nadmiernego dbania o higienę i stosowania zbyt dużej ilości kosmetyków bezpośrednio na skórę.

Poza tym atopowe zapalenie skóry objawia się swędzeniem, szczególnie w miejscach pod łokciami i kolanami, które w kolejnej fazie może przerodzić się w podchodzące ropą krosty. W ten sposób nieleczone atopowe zapalenie skóry w postaci licznej wysypki może objąć całą powierzchnię ciała, taki stan organizmu określa się mianem erytrodermii.

Atopowe zapalenie skóry nie musi jednak być aż tak ciężkie w skutkach - może mieć również łagodny przebieg, a odpowiednio dobrana kuracja może niemal w całości odwrócić negatywne skutki. Dlatego, jeśli zauważymy u siebie pierwsze zmiany atopowe, warto zastosować krem do ciała, który powinien mieć prosty skład (ok. 3-5 składników), przez co ograniczy możliwość rozwoju alergii i ukoi bolesne podrażnienia. Ponadto dobrze, jeśli zawiera elementy natłuszczające i kojące oraz te, które w swoim działaniu są antybakteryjne, wpływając pozytywnie na pojawiający się świąd.

Atopowe zapalenie skóry – jakie kosmetyki wybrać?

Kosmetyki do skóry atopowej zawierają przede wszystkim środki zmiękczające oraz składniki odpowiedzialne za zapewnienie prawidłowej ochrony zarówno tłuszczowej, jak i wodnej warstwy ochronnej skóry. Doskonałym przykładem może być w tym przypadku krem z ektoiną. Ponadto oleje roślinne to także doskonałe środki zmiękczające zwiększające właściwości stosowanych kremów na atopowe zapalenie skóry.

d1kckv4

Bezpieczne kosmetyki do ciała znajdziesz na WP radarOkazji.

Co więcej, w preparatach wykorzystywanych w leczeniu atopowego zapalenia skóry można spotkać popularne masło karite (shea) czy olej z ogórecznika. Oprócz tego, równie często stosuje się skwalen i olej parafinowy. Istnieje również seria kosmetyków przeznaczona dla skóry atopowej z ekstraktem z owsa Rhealba, z której składu usuwa się lanolinę (wosk z owczej sierści), która może wywoływać niepożądane alergie. Na koniec warto dodać, że chorzy powinni unikać kremów na atopowe zapalenie skóry i innych kosmetyków zawierających składniki odpowiedzialne za zapach produktów jak geraniol czy linalol, które często są przyczyną alergii skóry.

d1kckv4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kckv4