UrodaCiało i twarzKosmetyki z oliwą: koją podrażnienia i chronią przed wolnymi rodnikami

Kosmetyki z oliwą: koją podrażnienia i chronią przed wolnymi rodnikami

Kosmetyki z oliwą: koją podrażnienia i chronią przed wolnymi rodnikami
Źródło zdjęć: © iStock.com | reklamlar
10.07.2019 14:46

Właściwości kosmetyczne oliwy znane są od stuleci. Weź przykład z naszych dalekich przodkiń i postaw na kosmetyki bogate w oliwę. Krem z oliwą z oliwek będzie idealny na start.

Oliwa z oliwek wykazuje silne właściwości naprawcze, dzięki czemu znalazła szerokie zastosowanie w kosmetyce. Nie tylko skutecznie regeneruje uszkodzony płaszcz lipidowy, ale dodatkowo zapewnia intensywne nawilżenie naskórka. W efekcie po niedługim czasie od włączenia do pielęgnacji kosmetyków na bazie oliwy będziesz w stanie zauważyć znaczną poprawę stanu skóry. Intesywnie zregenerowana, optymalnie nawilżona oraz wzmocniona zachwyci cię dobrą kondycją i naturalną promiennością. Jeśli więc twoja skóra bywa trudna – wyjątkowo wrażliwa, skłonna do powstawania podrażnień oraz ekstremalnie wysuszona – kosmetyki na bazie oliwy mogą przynieść jej ukojenie.

Krem z oliwą z oliwek to prawdziwe bogactwo dobroczynnych kwasów tłuszczowych, dzięki którym rewelacyjnie sprawdza się w pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej. Skutecznie odbudowuje naruszony płaszcz hydrolipidowy skóry, przynosząc upragnione ukojenie podrażnień. Jednocześnie oliwa świetnie chroni skórę przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Nic więc dziwnego, że krem z oliwą z oliwek uchodzi za jeden z najskuteczniejszych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry wyjątkowo wrażliwej.

Obraz
© Shutterstock.com

W składzie oliwy z oliwek znajdują się m.in. postrzegane jako sekret długowiecznej urody polifenole. Ich zadaniem jest redukowanie aktywności wolnych rodników, których nadmiar sieje prawdziwe spustoszenie wśród odpowiedzialnych za młody wygląd skóry włókien kolagenowych. Degeneracja kolagenu to jedna z głównych przeczyn przedwczesnego pojawiania się zmarszczek. Systematyczne aplikowanie kosmetyków bogatych w polifenole (np. kremu z oliwą z oliwek) skutecznie neutralizuje aktywność wolnych rodników i stanowi ważny filar pielęgnacji ukierunkowanej na prewencję przedwczesnego starzenia się skóry. Jeśli marzysz o tym, by zatrzymać nieco dłużej młody wygląd skóry, dokładnie wklepuj w skórę bogaty w polifenole krem z oliwą z oliwek, najlepiej codziennie rano i wieczorem.

Każda z nas - niezależnie od wieku -może wzbudzać zazdrość swoją zdrową skórą. Wybierz czym prędzej swój krem z oliwą z oliwek i na własnej skórze przekonaj się, że tysiące kobiet nie może się mylić. Po prostu oliwa jest najlepszym przyjacielem pięknej skóry.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także