UrodaCiało i twarzKrostki po goleniu? Poznaj przyczyny ich pojawiania się na skórze i zapobiegnij ich powstawaniu

Krostki po goleniu? Poznaj przyczyny ich pojawiania się na skórze i zapobiegnij ich powstawaniu

Krostki po goleniu? Poznaj przyczyny ich pojawiania się na skórze i zapobiegnij ich powstawaniu
Źródło zdjęć: © Fotolia | Radnatt
07.04.2020 12:47, aktualizacja: 07.04.2020 17:43

Depilacja to jedna z tych czynności, która wykonywana jest w ramach codziennej pielęgnacji oraz higieny osobistej. Najczęściej wybierane są maszynki do golenia, które są łatwe w obsłudze i stosunkowo tanie. Jednak ze względu na ich ostrza, często dochodzi do zacięć, a nawet podrażnień w postaci krostek po goleniu. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego powstają i jak skutecznie się ich pozbyć, poniżej znajdziesz odpowiedź.

Na pewno, ilekroć patrzysz na swoje nogi po goleniu, zauważyłaś małe i czerwone krostki. Nie dość, że są bardzo nieestetyczne, to na dodatek swędzą i sprawiają dyskomfort. Pojawianie się krostek po goleniu (nieważne, na jakiej części ciała) jest niezawodnym znakiem ostrzegawczym, ponieważ świadczy o wielu ważnych czynnikach, na które nie zwracasz uwagi.

Dlaczego pojawiają się krotki po goleniu?

Do najczęstszych przyczyn pojawiania się krostek po goleniu jest nieodpowiednie użytkowanie oraz przechowywanie maszynki. Zbyt mocne naciskanie na skórę w trakcie golenia, tępe ostrze czy trzymanie maszynki w wilgotnym miejscu również mogą bezpośrednio wpłynąć na powstawania krostek po depilacji. Wysypka może powstać częściej u kobiet z suchą skórą, dlatego należy zadbać o odpowiednie nawilżenie. Jeśli chcesz zapobiec krostkom po depilacji, nie wykonuj bezpośrednio przed zabiegiem peelingu. Co z krostkami pod pachami? Skóra pod pachami jest wyjątkowo delikatna, więc powstające tam krostki są wynikiem złego zabezpieczenia skóry – najlepiej stosować krem albo piankę do depilacji. Krostki przy bikini są efektem noszenia zbyt obcisłej bielizny bezpośrednio po goleniu.

Krostki po goleniu – jak się ich pozbyć?

Powstawanie krostek po goleniu ma charakter mechaniczny. Następstwem krostek jest podrażnienie, a czasami nawet i uszkodzenie naskórka, dlatego tym bardziej powinnaś zadbać o miejsca tego typu. Zadbaj o pielęgnację i nawilżenie skóry – tylko dobrze zadbana skóra nie zostanie narażona na uszkodzenie. Jednak, kiedy już pojawią się krostki po goleniu, możesz z nimi skutecznie walczyć. Przecieraj miejsca z krostkami wacikiem nasączonym octem jabłkowym – przeciwdziała infekcjom i przyspiesza gojenia. Możesz również sięgnąć po kosmetyki zawierające w sobie aloes, który redukuje stany zapalne skóry. Świetnym i banalnym sposobem na pozbycie się krostek po goleniu jest przyłożenie ręcznika zamoczonego uprzednio w ciepłej wodzie. Pozwoli to na otwieranie porów oraz oczyszczanie krostek.

Zobacz także: Joanna Przetakiewicz pokazuje, jak masować nogi szczotką

Jak zapobiegać krostkom po goleniu?

Przede wszystkim zadbaj o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry poprzez stosowanie odżywczych kremów albo balsamów. Natomiast podczas golenia stosuj piankę albo żel przeznaczony do twojego typu skóry. Po zabiegu unikaj kontaktu ze słońcem i chlorowaną wodą. Często zmieniaj maszynki lub same ostrza i wyparzaj je pod gorącą wodą. Dzięki tym prostym metodom skutecznie zapobiegniesz powstawaniu krostek po goleniu.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także