UrodaCiało i twarzNie zapomnij o tym, parząc herbatę. To domowy sposób na zmęczone oczy

Nie zapomnij o tym, parząc herbatę. To domowy sposób na zmęczone oczy

Źródło zdjęć: © Adobe Stock
06.12.2022 15:16, aktualizacja: 06.12.2022 17:46

Nic nie kosztuje, a zapewnia widoczne rezultaty. Jeśli tak jak większość Polek zmagasz się z workami lub sińcami pod oczami – prawdopodobnie rozwiązanie znajduje się w jednej z twoich szafek kuchennych.

Co w nas – na zewnątrz nas. Można odnieść tę myśl także do efektów pojawiających się na twarzy. Zasinione okolice pod oczami, a także obrzęknięte powieki mogą być wynikiem nieprzespanej nocy, stresu, a także nieodpowiedniej diety. Skóra pod oczami jest szczególnie wrażliwa i cienka, przez co szybciej traci jędrność i zdradza, co dzieje się w organizmie.

Jeśli patrzysz w lustro, a twoje oczy wydają się smutne, poszarzałe i zmęczone - po zaparzeniu herbaty wykorzystaj saszetkę pod oczy. W końcu przedsiębiorczość przejawia się na wielu płaszczyznach, a naturalne i domowe sposoby na poprawę wyglądu skóry, cieszą się coraz większą popularnością.

Przyczyny sińców i worków pod oczami

Duży wpływ na wygląd skóry pod oczami ma genetyka. Ale istnieje szereg innych przyczyn, które mogą mieć istotny wpływ na kondycję skóry w okolicach oczu.

Weźmy pod lupę styl życia. Nie przesypiasz umownych ośmiu godzin? Cierpisz na bezsenność? Jesteś mamą, która wstaje kilka razy w nocy? A może zarywasz noce na pracę bądź naukę? Sen jest niezwykle ważny dla zdrowia, ale też wyglądu. Zbyt krótki odpoczynek szybko odbija się na twarzy, a tym samym staje się przyczyną worków i sińców pod oczami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Stosowanie używek - takich jak alkohol i papierosy - może również skutkować pogarszającą się kondycją skóry wokół oczu. Podobnie jak dieta bogata w sól, której dozwoloną dawkę w postaci jednej łyżeczki dziennie – nietrudno przekroczyć. Mówiąc o diecie, należy wspomnieć o optymalnym nawodnieniu organizmu. Zbyt mała ilość płynów prowadzi do pogłębienia problemu.

Niezaprzeczalną przyczyną pojawienia się zasinienia oraz obrzęku jest również stres. Żyjąc w tak intensywnym świecie, ciągłym pośpiechu i przebodźcowaniu, łatwo zapomnieć o odpoczynku. Dlatego warto znaleźć chwilę na medytację, jogę twarzy, spacer i aktywność, która relaksuje, a tym samym korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd.

Saszetka herbaty - sposób na problem większości Polek

Jeśli wieczorem bądź rano zalewasz kubki wrzątkiem, po zaparzeniu herbaty nie wyrzucaj dwóch saszetek. Możesz je wykorzystać w postaci płatków pod oczy, które skutecznie zmniejszą zasinienie pod oczami, a także obrzęk powiek.

Saszetki odciśnij z nadmiaru wody i lekko ostudzone - umieść w lodówce. Po około 20 minutach wyjmij i nałóż pod oczy. Wystarczy 15 minut, aby skóra pod oczami zregenerowała się i wyglądała znacznie promienniej, jaśniej, po prostu zdrowiej. Wypróbuj ten patent raz, a stanie się rutyną. I to za darmo!

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także