UrodaCiało i twarzNitkowanie brwi. Na czym polega ta metoda regulowania łuków brwiowych?

Nitkowanie brwi. Na czym polega ta metoda regulowania łuków brwiowych?

Nitkowanie brwi. Na czym polega ta metoda regulowania łuków brwiowych?
Źródło zdjęć: © iStock.com
19.02.2020 13:15, aktualizacja: 19.02.2020 14:40

Podobno nitkowanie brwi należy do najbardziej precyzyjnych sposobów regulowania włosków. Choć może nazwa brzmi dziwnie, to jej efekt pozytywnie zaskakuje. Jeśli chcesz mieć pięknie podkreślone łuki brwiowe bez zbędnych włosków, koniecznie sprawdź, czym jest nitkowanie brwi.

Na czym polega nitkowanie brwi?

Nitkowanie brwi to nic innego jak metoda regulacji łuku brwiowego przy pomocy skręconej bawełnianej nici. Ze względu na precyzyjność oraz delikatność zabiegu, coraz więcej kobiet decyduje się na tę metodę depilacji także na innych obszarach twarzy. Za pomocą nitkowania brwi, można usunąć nawet najbardziej cienkie i krótkie włoski, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Dzięki nitce dochodzi do całkowitego usunięcia włosów wraz z cebulkami, a to z kolei powoduje, że kolejne włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach i są znacznie słabsze.

Nitkowanie brwi krok po kroku

Do przeprowadzenia nitkowania brwi potrzebna jest bawełniana nić o długości około 30 lub 40 centymetrów. Oprócz tego przyda się również środek dezynfekujący oraz opcjonalnie puder. Na samym początku należy oczyścić twarz i rozczesać brwi, a następnie kosmetyczka dokonuje tzw. mapowania, czyli indywidualnego dobrania kształtu łuków brwiowych. Na podstawie analizy proporcji, stylistka zaznacza kredką początek, środek oraz koniec obu brwi.

Właściwy zabieg krok po kroku:

  • najpierw należy zawiązać nitkę, aby utworzyć pętlę, po czym skręcić ją kilka razy – w całości ma ona przypominać cyfrę 8;
  • depilacja rozpoczyna się od przykładania jednej z mniejszych pętelek do miejsca, z którego mają zostać usunięte włoski;
  • nitkowanie polega na przesuwaniu skrętu w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków;
  • dla lepszego chwytania niechcianych brwi, można przyprószyć włoski pudrem;
  • po zakończeniu nitkowania, łuki powinny zostać zdezynfekowane, a nić wyrzucona.

Zalety nitkowania brwi

Do niewątpliwych zalet nitkowania brwi należy niezwykła precyzyjność poprzez usunięcie dużej ilości włosków już za pierwszym podejściem. Szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku ciemnych i grubych brwi, które są trudne do poskromienia. Regularne stosowanie nitkowania brwi pozwoli na osłabienie cebulek włosków, a to z kolei doprowadzi do mniejszej widoczności kolejnych włosków. Kolejną zaletą jest fakt, że podczas tej metody nie stosuje się żadnych środków chemicznych.

Cena nitkowania brwi

Jak już wspomniano, nitkowanie brwi może być wykonane na innych partiach twarzy. Metoda jest stosowana przez coraz więcej salonów kosmetycznych, a cena uzależniona jest od miejsca wykonania zabiegu. Cena nitkowania brwi zaczyna się od 40 złotych, natomiast nitkowanie wąsika kosztuje do 30 złotych.

Przeciwwskazania do nitkowania brwi

Choć samo nitkowanie brwi nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, to jednak istnieją wyjątki związane z zachowaniem większej ostrożności podczas zabiegu. Metody nitkowania brwi nie można wykonać w przypadku:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta