UrodaFryzuryBabyboomer. Jak zrobić alternatywny wariant ponadczasowego frencha?

Babyboomer. Jak zrobić alternatywny wariant ponadczasowego frencha?

Babyboomer to efektowna i elegancka stylizacja paznokci.
Babyboomer to efektowna i elegancka stylizacja paznokci.
Źródło zdjęć: © Getty Images
22.06.2020 12:35

Babyboomer to rodzaj eleganckiego manicure, który bardzo często wybierany jest przez przyszłe panny młode, ale nie tylko. W odróżnieniu od typowego frencha nie posiada wyraźnie zaznaczonych granic pomiędzy zastosowanymi kolorami. Babyboomer łączy w sobie elementy klasycznego manicure z ombre, co sprawia, że prezentuje się olśniewająco na dłoniach.

Głównym wyróżnikiem paznokci babyboomer jest zastosowanie techniki rozmycia kolorów, ściślej biorąc przejścia pomiędzy bielą a beżem. Finalne wykończenie jest bardzo delikatne i kobiece, dlatego też cieszy się taką popularnością wśród panien młodych oraz wszystkich kobiet ceniących szyk. Babyboomer wykonasz zarówno przy pomocy klasycznych lakierów, jak również z pomocą żelu lub hybryd.

Babyboomer – jak wykonać wersję hybrydową?

Coraz większym powodzeniem cieszą się paznokcie babyboomer wykonane z pomocą lakierów hybrydowych. To sposób na trwały i efektowny manicure, który możesz samodzielnie wykonać, jeśli posiadasz potrzebny do tego sprzęt. Do zrobienia babyboomer potrzebujesz: jasnych lakierów hybrydowych w dwóch różnych odcieniach, bazy, top coatu, cleanera, lamy i gąbki do rozmycia kolorów.

Przygotowanie paznokci babyboomer:

  1. Nadaj paznokciom odpowiedni kształt i dosuń skórki.
  2. Pomalowane bazą płytki utwardź pod lampą.
  3. Następnie pomaluj paznokcie jedną cienką warstwą ciemniejszego koloru, po czym również utwardź i przetrzyj cleanerem.
  4. Jaśniejszy odcień nałóż na końcówkę paznokcia, ale dosłownie odrobinę.
  5. Weź do ręki gąbkę i kierując się w stronę nasady paznokcia, rozmyj jasny lakier w miejscu zetknięcia z ciemniejszym. Utwardź pod lampą.
  6. Na koniec zaaplikuj top coat i ponownie włóż do lampy. Przetrzyj cleanerem.

Babyboomer – a może odrobina brokatu?

Oczywiście wariantów paznokci babyboomer jest bez liku, więc możesz do woli eksperymentować z różnymi dodatkowymi elementami i zdobieniami. Coraz częściej babyboomer bywa uzupełniany brokatem, czyli efektem holo albo syrenki. Tak "przystrojone" paznokcie wspaniale mienią się w słońcu, a jednocześnie zachowują szykowny wygląd.

Sposoby na brokat w paznokciach babyboomer:

  • jako top, który lekko przyprósza płytkę;
  • jako zdobienie niektórych paznokci i dołączenie do nich cyrkonii;
  • jako uzupełnienie białego lakieru na krawędzi paznokcia.

Zniszczone po hybrydzie paznokcie? Pomoże domowa odżywka

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)