UrodaLustrzane paznokcie hybrydowe. Wykonaj metaliczne paznokcie w domu

Lustrzane paznokcie hybrydowe. Wykonaj metaliczne paznokcie w domu

Lustrzane paznokcie hybrydowe. Wykonaj metaliczne paznokcie w domu
Źródło zdjęć: © twitter.com | marmaladenails
Marlena Kostyńska

14.06.2018 11:24, aktual.: 30.06.2018 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Efekt lustra to jedna z ciekawszych stylizacji paznokci hybrydowych, która pozwala uzyskać metaliczne paznokcie o niemal zwierciadlanej powierzchni. Lustrzane paznokcie stworzymy w domu za pomocą standardowego zestawu do hybryd i pyłku lustrzanego.

Efekt lustra – intrygujący pomysł na paznokcie hybrydowe

Lustrzane paznokcie to jeden z trendów paznokciowych, który pojawił się w ostatnich latach obok popularnego efektu syrenki. Efekt lustra o metalicznej powierzchni można uzyskać na paznokciach hybrydowych dzięki specjalnemu pyłkowi wcieranemu w utwardzony wcześniej top bez dyspersji. Zastosowanie pyłku na zwykły lakier daje efekt metalicznych paznokci, jednak nie będzie to idealna, niemal lustrzana powierzchnia, jaką uzyskamy dzięki lakierom hybrydowym.

Jeżeli marzycie o efekcie lustra na paznokciach, ale nie uśmiecha wam się inwestowanie w hybrydy i specjalny pyłek, alternatywą mogą być metaliczne naklejki na paznokcie, które dają podobny rezultat.

Ciekawą propozycją, która nieco kojarzy się z paznokciami lustrzanymi, jest też efekt holo, czyli holograficzne paznokcie. Można je uzyskać dzięki specjalnym pyłkom holograficznym, które wcieramy w hybrydy. Na koniec takiego zabiegu możemy zaobserwować pięknie mieniącą się na paznokciach tęczę kolorów.

Lustrzane paznokcie – kolory

Klasyczny efekt lustra to metaliczna, srebrna powłoka, która w niepowtarzalny sposób prezentuje się na paznokciu, odbijając światło od błyszczącej powierzchni. Brokatowy pyłek wykorzystywany do tworzenia lustrzanych paznokci pomoże nam uzyskać również nieco inne warianty kolorystyczne. Wszystko zależy od koloru użytego przez nas lakieru hybrydowego – na czarnej hybrydzie pyłek stworzy srebrną warstwę, a na beżowej stanie się złocisty. Jeśli zaopatrzymy się w złoty pyłek, uzyskamy za to idealny efekt metalicznego złota.

Srebrne lakiery do paznokci znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Lustrzane paznokcie hybrydowe krok po kroku

Paznokcie lustrzane na hybrydach są w zasięgu każdej miłośniczki manicure, która ma w domu zestaw do hybryd, a więc lampę UV, lakier bazowy, lakiery hybrydowe, a także dry top coat i pyłek. Nakładanie hybryd najlepiej przeprowadzić wtedy, gdy nasze paznokcie są odpowiednio odżywione i zadbane.

  • Pierwszy krok na drodze do uzyskania efektu lustra to odpowiednie przygotowanie paznokci do zabiegu. Musimy zadbać o skórki, zmatowić płytkę paznokcia, a następnie ją odtłuścić przy pomocy cleanera.
  • Drugi krok to właściwe malowanie paznokci. Najpierw pokrywamy paznokcie bazą i utwardzamy pod lampą. Następnie malujemy paznokcie wybranym lakierem hybrydowym, utwardzamy, a potem aplikujemy drugą warstwę lakieru i również umieszczamy pod lampą UV.
  • W celu uzyskania idealnego efektu lustra na utwardzony lakier należy nałożyć top coat bez dyspersji, znany pod nazwą dry top coat (nie wymaga przemywania po utwardzeniu). Utrwalamy go pod lampą i nie oczyszczamy cleanerem.
  • W tak przygotowaną płytkę paznokcia okrężnymi ruchami wcieramy równomiernie pyłek. Do tego celu wykorzystajmy aplikator w postaci gąbki. Możemy to zrobić również opuszką palca, jednak aplikator będzie wygodniejszy w użyciu i dokładniejszy. Nadmiaru pyłku pozbędziemy się z paznokci i palców pędzelkiem.
  • Gdy zakończymy proces wcierania pyłku w paznokieć, pokrywamy go tradycyjnym top coatem hybrydowym i całość utwardzamy pod lampą UV. W ten sposób uzyskamy lustrzane paznokcie hybrydowe o efektownej, zwierciadlanej powierzchni.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także