UrodaFryzuryProste i efektowne upięcia długich włosów na każdą okazję

Proste i efektowne upięcia długich włosów na każdą okazję

Proste upięcia na każdą okazję
Proste upięcia na każdą okazję
Źródło zdjęć: © istockphoto.com
Joanna Kobylańska
15.07.2019 10:34, aktualizacja: 15.07.2019 12:34

Zadbane włosy są naturalną ozdobą każdej osoby. Jeśli włosy są długie to otwiera się szeroki wachlarz możliwości upięcia i innych stylizacji fryzur. Warkocze, kłosy, delikatne fale lub luźne koki to zaledwie kilka propozycji upięć długich włosów.

Niezależnie jednak od posiadanej długości włosów, zawsze sprawdzają się rozpuszczone i lśniące pasma. Szybką zmianę wizerunku zapewni efektowne upięcie włosów, które można błyskawicznie oraz samodzielnie wykonać w zaciszu swojego domu.

Upięcia włosów w warkocze

Warkocz to typ upięcia, które niezmiennie od lat króluje na ulicach oraz światowych wybiegach mody. Począwszy do klasycznego warkocza z trzech części skończywszy na masywnych koronach wykonanych z włosów – prawdopodobnie nigdy nie wypadną z trendów.

Ciekawe upięcie z włosów, które bije obecnie rekordy popularności są bąbelkowe warkocze. Jak go wykonać? Potrzebujesz kilku minut, wielu ozdobnych gumek do włosów oraz szczotkę. Aby wykonać to upięcie włosów, musisz stosować się do zasad podobnych przy robieniu najprostszego kucyka. Z tą tylko różnicą, że włosy trzeba związać w kilku miejscach. Dodając do upiętych pasm delikatne wstążki lub apaszki zyskasz romantyczny efekt.

Warkocz bąbelkowy
Warkocz bąbelkowy© istockphoto.com

Upięcia włosów w kucyki w stylu retro

Coś specjalnie dla fanek retro i pinup. W tym przypadku upięcie włosów doda każdej kobiecie odrobinę seksapilu. Najpierw należy delikatnie podkręcić lokówką końce włosów, uważając przy tym, aby loki nie były zbyt zbite. Następnie musisz mocno natapirować włosy u nasady, po czym utrwal małą ilością lakieru. Ciasno zwiąż włosy przy karku, a z przodu wyciągnij grubsze pasmo. W ten sposób uzyskasz upięcie a la retro.

Retro kucyk
Retro kucyk© istockphoto.com

Upięcie włosów w luźny kok

Luźny kok od kilku sezonów święci triumfy wśród młodych kobiet. Upięcia w stylu tzw. messy bun, zachwycają prostotą oraz dziewczęcą naturalnością. Jeśli masz sprawdzoną gumkę, kilka wsuwek oraz ulubiony kosmetyk do utrwalenia – możesz od razu przystąpić do dzieła. Najpierw przeciągnij włosy przez gumkę (podobnie jak w przypadku kucyka), ale zrób to w sposób niedokładny – taka jest zasada. Gdy przeciągniesz połowę włosów, zrób z nich pętelkę przez którą dokończysz zawiązanie gumki. Utworzoną pętelkę rozciągnij niedbale na głowie i poprzypinaj wsuwkami przy nasadzie. Pasemka włosów, które zwisają owiń wokół powstałego koka i także przypnij. Chcąc nadać upięciu włosów jeszcze większy luz, wystarczy, że wyciągniesz kilka kosmyków.

Luźny kok
Luźny kok© istockphoto.com

Eleganckie upięcie włosów na wypełniaczu

Jeśli wymaga tego okazja, włosy można upiąć w elegancki sposób przy użyciu wypełniacza. Możesz dobrać i kupić wypełniacz w różnych kolorach oraz rozmiarach, dzięki czemu dostosujesz go do własnych potrzeb. Przy tym upięciu także nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, elegancki kok jest bardzo prosty do zrobienia. Zrób wysoki kucyk, nałóż wypełniacz, po czym podwijaj włosy pod jego spód. Możesz również utrwalić go za pomocą wsuwek czy też uroczych tasiemek. Eleganckie upięcie włosów na pewno sprawdzi się jako fryzura do pracy.

Elegancki kok
Elegancki kok© istockphoto.com

Z długich włosów można wyczarować niemal każdą fryzurę od najprostszych po te nawet skomplikowane. Jednak na co dzień proponujemy powyższe warianty upięć, które sprawdzą się niezależnie od okoliczności. Samodzielne wykonanie zaprezentowanych fryzur na pewno sprawi więcej radości i zabawy.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także