"Zacząć wszystko od nowa". Za fryzurą księżnej Diany kryje się coś więcej

UrodaFryzury"Zacząć wszystko od nowa". Za fryzurą księżnej Diany kryje się coś więcej09.12.2022 07:58
Historia krótkiej fryzury księżnej Diany
Historia krótkiej fryzury księżnej Diany
Źródło zdjęć: © Getty Images | Tim Graham

Do zmiany fryzury namawiał ją kilka lat. Księżna Diana bała się opuścić swoją strefę komfortu. Decydując się na krótkie cięcie, straciła część włosów, lecz zyskała coś więcej. O kultowej fryzurze Lady Di opowiada jej fryzjer – Sam McKnight.

Krótka fryzura księżnej Diany stała się symbolem zmian. Zrywała z wizerunkiem kobiety lat 80., w których długie włosy traktowano jak atrybut kobiecości. Krótkie cięcie otworzyło drzwi do kolejnej dekady, gdzie wszystko przybierało mniejszą i dopasowaną formę. Bufiaste rękawy straciły objętość, nogawka zaczęła przylegać do sylwetki, a natapirowane i długie włosy ustąpiły miejsca krótkim cięciom. Nowa fryzura wpisywała się w wizerunek nowoczesnej, silnej i niezależnej kobiety.

Sam McKnight to fryzjer Lady Di, który namówił ją do krótkiego cięcia

Księżną Dianę i Sama McKnighta łączyła szczególna więź. Należał do grona jej świty, która nie liczyła wielu osób. Pracował w jej prywatnej siedzibie w Kensington, którą określał uroczym i wiejskim schronieniem dziewczyny. Towarzyszył jej w każdej podróży - od momentu sesji dla Vogue’a, przez kolejne siedem lat, aż do momentu jej śmierci.

Księżna Diana krótkim cięciem zapoczątkowała nowy trend
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2006 Getty Images
Księżna Diana krótkim cięciem zapoczątkowała nowy trend

W trakcie wspomnianej sesji, fryzjer upiął włosy księżnej tak sprytnie, że wyglądały na krótsze. To rozbudziło w Lady Di chęć zmiany i sprowokowało do pytania - "co zrobiłbyś z moimi włosami?". Wspominając ten moment w wywiadzie dla brytyjskiej edycji "Vogue'a", Sam McKnight odpowiedział:


Obciąłbym, skrócił i zaczął wszystko od nowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ostatnie słowa księżnej Diany. Wspomnienia strażaka

Księżna Diana bała się zmian

Lady Di ceniła sobie wygodę, dlatego co jakiś czas w tajemnicy przed fryzjerem - poddawała włosy trwałej. Dzięki temu szybciej radziła sobie z codziennym układaniem fryzury. Nigdy nie chciała, aby jej wizerunek był głównym tematem, na który rozpisują się gazety. Wspierała ubogich i pomagała chorym, dlatego jej priorytetem była działalność charytatywna, a nie moda. A jednak wystarczyła drobna zmiana w wyglądzie, aby media rozdmuchały szczegół na skalę rewolucji. Jak opowiada fryzjer gwiazdy:


Zbyt duże zmiany przyciągały zbyt duże zainteresowanie prasy – nawet ułożenie przedziałka na drugą stronę wywoływało sensację.

Krótkie włosy były jak nowy rozdział w jej życiu

Coco Chanel mawiała, że kiedy kobieta obcina swoje włosy, to znaczy, że zmienia swoje życie. Tak też było w przypadku księżnej Diany, która zaraz po rozwodzie ostatecznie porzuciła trwałą. Złagodziła odcień włosów, a dzięki temu poczuła się nowocześnie i otworzyła się na to, co przyniesie przyszłość.

Kultowa fryzura lat 90. odmieniła stereotypowy wizerunek kobiety
Źródło zdjęć: © Getty Images | Julian Parker
Kultowa fryzura lat 90. odmieniła stereotypowy wizerunek kobiety

Krótkie włosy stały się zarówno symbolem zmian, jakie zaszły w jej prywatnym życiu, ale także zmieniły sposób czesania się kobiet na całym świecie. Sam McKnight, któremu przypisuje się sukces jej fryzury, powiedział:


Nie tylko jej wizerunek rozkwitł w okresie po rozwodzie. Ona sama również.

Wszystkie wypowiedzi Sama McKnighta pochodzą z wywiadu Hannah Coates dla brytyjskiego "Vogue'a".

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Zobacz także
Komentarze (1)