UrodaMakijażJak malować brwi cieniem? Ważne zasady, które ułatwią codzienny makijaż

Jak malować brwi cieniem? Ważne zasady, które ułatwią codzienny makijaż

Jak malować brwi cieniem? Poznaj skuteczną metodę makijażu.
Jak malować brwi cieniem? Poznaj skuteczną metodę makijażu.
Źródło zdjęć: © Getty Images
jkobylanska
18.06.2020 12:29, aktualizacja: 01.03.2022 13:25

Jednym z najbardziej rzucających się w oczy elementów makijażu są pomalowane brwi. W końcu stanowią pewnego rodzaju ramę, która dobrze podkreślona będzie pięknym upiększeniem urody. Niestety często można spotkać się z efektem przerysowania, który całkowicie oszpeca twarz. Jak malować brwi cieniem? Ten patent powinnaś wykorzystać na co dzień.

Malowanie brwi cieniem wcale nie jest takie trudne, a na dodatek zapewnia znacznie naturalniejszy efekt niż użycie kredki czy pomady. Jeśli marzysz o tym, aby twoje włoski zyskały na wyrazistości, a przy tym zależy ci na delikatnym rezultacie, koniecznie przekonaj się do cieni do brwi. Sprawdź, w jaki sposób najlepiej malować brwi cieniem i wypróbuj makijaż na sobie.

Jak malować brwi cieniem – od czego zacząć?

Chcąc wypróbować malowania brwi cieniem, przede wszystkim wyznacz odpowiedni dla siebie kształt łuku brwiowego. Wybierz ołówek albo kredkę i przyłóż jeden jej koniec do skrzydełka nosa, natomiast drugi do wewnętrznego kącika oka – tym sposobem wyznaczysz początek brwi. Następnie skieruj ołówek/kredkę od skrzydełka do zewnętrznego kącika oka, aby otrzymać koniec brwi. Dzięki tej prostej metodzie szybko i skutecznie przeprowadzić makijaż brwi za pomocą cieni.

Jak malować brwi cieniem – dobór kolorów

Oczywiście zaraz po wyznaczeniu kształtu brwi, bardzo ważnym elementem jest wybór kolorystyki cieni. Najlepiej wybrać produkt, który będzie nieco ciemniejszy od naturalnego koloru włosów, aby końcowy efekt był jak najbardziej naturalny. Malowanie brwi cieniem u brunetek powinno się odbywać przy pomocy brązowych odcieni, natomiast blondynki oraz szatynki powinny sięgać po jasnobrązowe kolory, a rudowłose po miedziane. Do malowania brwi cieniem konieczny jest skośny pędzelek o nieco twardszym włosiu.

Jak malować brwi cieniem – szybka instrukcja

Kiedy już wszystko masz przygotowane do makijażu, czas zacząć malowanie brwi cieniem. Regularne ćwiczenie przed lustrem pozwoli na piękne i perfekcyjne podkreślenie włosków nad oczami. Jak w takim razie malować brwi cieniem?

  1. Zacznij od rozczesania włosków za pomocą spiralki.
  2. Następnie wybierz dwa cienie (jasny i ciemny) do wykonania makijażu.
  3. Nałóż na pędzelek odrobinę ciemnego cienia i dokładnie podkreśl dolną linię brwi, a także wypełnij nim przestrzeń między włoskami na 1/3 długości brwi.
  4. Wykonuj ruchy do góry, w kierunku wzrostu włosków.
  5. Z kolei brwi z początku zaznacz jasnym cieniem – użycie dwóch kolorów doda lekkości.
  6. Na koniec możesz utrwalić brwi bezbarwnym żelem.
Źródło artykułu:WP Kobieta