UrodaMalowanie i modelowani brwi - jak wykonać makijaż brwi?

Malowanie i modelowani brwi - jak wykonać makijaż brwi?

Malowanie i modelowani brwi - jak wykonać makijaż brwi?
Źródło zdjęć: © iStock.com | DragonImages

26.06.2018 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Malowanie brwi i ich stylizacja to ważny element profesjonalnego makijażu. Perfekcyjnie wymodelowane brwi nadają głębi spojrzeniu, równoważą proporcje twarzy, a także łagodzą lub wyostrzają charakter twarzy. Jak wykonać makijaż brwi przy jednoczesnym zachowaniu naturalności? Na jakie kosmetyki się zdecydować?

Regulacja brwi

Makijaż brwi musi być poprzedzony zabiegiem regulacji brwi. Jeżeli przystępujesz do regulacji brwi pierwszy raz, możesz skorzystać z porady kosmetyczki, która oceni, jakikształt brwi najbardziej pasuje do twoich oczu lub twarzy.

Koszt wyrywania brwi w profesjonalnym salonie nie powinien przekroczyć 15-20 złotych, dlatego dla lepszego efektu warto zainwestować tę niewielką kwotę. Włoski można usuwać przy pomocy wosku lub pęsety. Wosk jest o tyle skuteczny, że wyrywa włosy wraz z cebulkami, więc wymodelowany łuk brwiowy utrzyma się przynajmniej 3 tygodnie.

Przy samodzielnej regulacji brwi w domu należy być ostrożnym i nie przesadzić, aby zwyczajnie się nie oszpecić. Przede wszystkim, nic na siłę. Nie staraj się za wszelką cenę zmienić kształtu swoich brwi. Najczęściej kształt brwi pasuje do twarzy, jedynie trzeba skorygować ich długość i grubość. Nie wyrywaj nadmiernej liczby włosków. Cienkie kreski nad oczami wyglądają nieestetycznie, a czasami wręcz śmiesznie. Ponadto przy takich praktykach, trwale zniszczysz swoje brwi. Sposobem na wyznaczenie* idealnej długości brwi* jest metoda dwóch patyczków. Jeden przyłóż do płatka nosa, tak aby przebiegał przez wewnętrzny kącik ust - tam brwi powinny się zaczynać. Drugi zaś przyłóż do płatka nosa i poprowadź do zewnętrznego kącika oka - tam brwi powinny się kończyć.

Cienie do brwi

Idealne brwi warto podkreślić kolorem dopasowanym do cery i oprawy oczu. Cienie do brwi to hit wśród kosmetyków do makijażu brwi. Bez wątpliwości można je nazwać kosmetykami uniwersalnymi, ponieważ z jednej strony są idealne dla kobiet, które boją się intensywnych kolorów i przerysowanego łuku brwiowego, a z drugiej strony dają możliwość wykonania mocniejszych i odważnych makijaży. Cienie do brwi można kupić pojedynczo lub w zestawach w odcieniach od zimnego beżu po ciepłe brązy. Aby uzyskać pożądany efekt można je ze sobą mieszać.

Niewątpliwą zaletą cieni do brwi jest to, że dają możliwość stopniowego uzyskania pożądanego koloru. Cienie do brwi najlepiej jest nakładać ukośnym pędzelkiem. Przy źle nałożonym cieniu do wyczesania i skorygowania brwi można wykorzystać grzebyk ze starej mascary. Dzięki cieniom do brwi możesz wyregulować kontur brwi, nadać włoskom odpowiednią barwę lub uzupełnić asymetrie w łukach brwiowych.

Żel do brwi

Gęste czy krzaczaste brwi pełne niesfornych włosków, potrzebują szczególnego traktowania. Aby ułożyć odstające włoski na równej linii, przyda się żel do brwi. Dostępne są różne warianty żelu do brwi, w tym bezbarwne, które nie zmienią koloru, a jedynie pomogą uregulować kształt brwi. Żel pomoże utrwalić kształt brwi na cały dzień. Poza utrwalaniem kształtu, żel do brwi koryguje niedoskonałości, np. wypełnia luki, zagęszczając brwi.

Jeśli zdecydujesz się na barwiący żel do brwi, zawsze dobieraj go do swojej karnacji, oprawy oczu oraz koloru włosów. Zbyt ciemny żel nałożony na brwi sprawi, że będą wyglądały nienaturalnie, a ponadto dodasz sobie kilka lat. Zdecydowanie postaw na jaśniejsze akcenty, które odświeżą i odmłodzą twarz.

Kredka do brwi

Kredka do brwi jest najlepiej znanym kosmetykiem stosowanym w makijażu brwi. Należy jednak pamiętać, że tylko umiejętne korzystanie z tego kosmetyku, pozwoli na uzyskanie** perfekcyjnych brwi. Kredka do brwi zawsze musi być dobrana do naszego typu urody i najważniejsze, żeby nie była za ciemna. Najlepiej zdecydować się na odcień w kolorze naszych naturalnych brwi, ewentualnie o ton ciemniejszy. Kredki do brwi nie powinny być zbyt miękkie, ponieważ będą się rozmazywać, nieestetycznie zmieniając kształt łuku brwiowego. Przed **aplikacją kredki do brwi, przeczesz włoski grzebykiem, aby utworzyć idealną linię brwi. Kredkę nakładaj krótkimi ruchami, zawsze pamiętając, by nie przerysować i nie zdominować nimi całej twarzy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także