UrodaPaznokcieJak zrobić paznokcie żelowe?

Jak zrobić paznokcie żelowe?

Jak zrobić paznokcie żelowe?
Karolina

06.05.2012 23:20, aktual.: 13.09.2018 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W jaki sposób można upiększyć swoje paznokcie? Oprócz klasycznego manicure'u francuskiego możesz zdecydować się na inne zabiegi, do których zaliczyć trzeba przede wszystkim paznokcie żelowe. Dla kogo ten zabieg jest wskazany, a także w jaki sposób możesz go wykonać, dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Co to są paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe są rodzajem sztucznych paznokci, których przytwierdzenie daje naturalny efekt. Zbudowane są one z dwóch substancji, które po wyschnięciu tworzą w miarę twardą strukturę podobną do naturalnych paznokci. Główną różnicą między paznokciami żelowymi a akrylowymi jest to, że pierwsze z wymienionych posiadają znacznie bardziej elastyczną strukturę, a przez to wytrzymalszą.

Co więcej, paznokcie żelowe nie uszkadzają płytki paznokciowej tak bardzo jak inne tego typu stylizacje. Warto zaznaczyć, że decydując się na wykonanie żelowych paznokci,możemy uzyskać zarówno bardzo subtelny wygląd bardzo zbliżony do naturalnego, jak i odważne stylizacje połączone ze wzorkami. Poza tym, posiadając paznokcie żelowe, bez żadnych przeszkód dostosujemy ich kształt oraz długość do własnych upodobań.

Trzeba jednak zaznaczyć, że na zrobienie sobie tego typu zabiegu raczej nie powinny się decydować osoby pracujące fizycznie, ponieważ paznokcie mogą zostać dość łatwo uszkodzone. Jednak gdy zdecydujesz się na ich wykonanie, możesz je zrobić w domu. W jaki sposób? Czytaj poniżej.

Jak zrobić żelowe paznokcie?

  • Slider item
[1/1]

Kiedy w wyniku odrastania naturalnych paznokci widoczny stanie się odrost dzielący je od przyczepionych żelowych paznokci, najłatwiej jest je uzupełnić, kiedy nie jest on zbyt duży. Wystarczy jedynie...

Robienie paznokci żelowych jest dość proste. Wystarczy tylko, że zaopatrzysz się w trzy główne produkty niezbędne do manicure'u tego typu. Zaliczyć do nich trzeba:

  • bazę pod żel
  • żel
  • lampę UV, która pozwoli nam na utrwalenie nałożonych warstw.

Manicure należy rozpocząć w tradycyjny sposób, oczyszczając płytkę i nadając jej odpowiedni kształt. Następnie na paznokcie nakładamy bazę pod żel i czekamy do czasu, aż wyschnie. I tutaj pojawia się sedno odpowiedzi na to, jak wykonać paznokcie żelowe. Wystarczy nakładać żel warstwami i za każdym razem suszyć go przez około 5 minut pod lampą UV.

Zwykle nakłada się trzy albo cztery warstwy żelu, ale wszystko to zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Im więcej warstw, tym nasze paznokcie będą wyglądały na grubsze. Po jakimś czasie możesz zauważyć pewne niedoskonałości na nich się pojawiające. Wówczas niezbędne jest zdjęcie paznokci albo zabieg uzupełniania paznokci żelowych.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Inne pomysły na manicure i ozdobienie dłoni

Ładnie wyglądające dłonie są nie tylko miłym dla oka widokiem, lecz także nieodzownym atrybutem każdej prawdziwej kobiety. To właśnie spojrzenie na ręce mówi nam wiele o tym, czy dana osoba jest zadbana, a nawet potrafi wskazać na jakieś cechy charakteru, jak zdecydowanie, szaleństwo bądź wielka wyobraźnia. I tak jak nam pewne informacje przekazywane są na podstawie wyglądu dłoni, tak też inni widzą nas często poprzez spojrzenie na nie. Jest to tylko jeden z wielu powodów, które w konsekwencji mówią nam, że warto jest zadbać o ręce i paznokcie, poświęcając odrobinę czasu na to, by wyglądały ładnie.

Nie sposób ominąć faktu, że po wykonaniu manicure'u same będziemy czuły się znacznie pewniejsze i atrakcyjniejsze. Dobre pomysły, które warto sprawdzić, to przede wszystkim:

  1. klasyczny manicure'u francuski
  2. lakiery hybrydowy - supertrwały, można go przygotować w 10 minut
  3. różne metody przedłużania paznokci
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także