UrodaTatuażeTatuaże na palcach biją rekordy popularności. Jaki wybrać wzór i co należy o nich wiedzieć?

Tatuaże na palcach biją rekordy popularności. Jaki wybrać wzór i co należy o nich wiedzieć?

Tatuaże na palcach po pewnym czasie bledną i trzeba je poprawiać
Tatuaże na palcach po pewnym czasie bledną i trzeba je poprawiać
Źródło zdjęć: © istockphoto.com
Joanna Kobylańska
31.07.2019 10:42, aktualizacja: 31.07.2019 12:42

O tym, że na tatuaże decyduje się coraz więcej osób, nie trzeba przypominać. Od pewnego czasu zauważalna jest tendencja do wyboru tatuaży na palcach, które cieszę się popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Gwiazdy ze świata muzyki, mody i filmu bardzo chętnie upiększają swoje dłonie tatuażami na palcach. Zazwyczaj możemy spotkać minimalistyczne, ale efektowne rysunki i wzory, choć istnieją również bardziej ekstremalne malunki. Nim zdecydujesz się na takie tatuaże, sprawdź o co w tym chodzi.

Tatuaże na palcach jeszcze do niedawna kojarzyły się z subkulturą więzienną, cięższą muzyką oraz ogólnie nie były zbytnio akceptowalne w przeciwieństwie do innych podobnych tatuaży. Duża popularność tzw. finger tattoos przerodziła się w prawdziwą modę wśród kobiet. Panie decydują się na tatuaże na palcach przypominające biżuterię i małe wzorki. Poniżej znajdziesz znaczenie, pochodzenie oraz przykładowe opisy wzorów tatuaży na palcach.

Tatuaże na palcach – skąd pochodzą?

Technika zdobienia ciała trwałymi rysunkami pochodzi jeszcze z okresu starożytnego, kiedy to miały znacznie rytualne i były przeznaczone wyłącznie dla niektórych członków społeczności. Oczywiście, z czasem tatuaże zatraciły pierwotne znaczenie, a stały się wyłącznie ozdobą dostępną dla każdej chętnej osoby. W przypadku tatuaży na palcach zostały one spopularyzowane w subkulturze więziennej, kiedy konkretny symbol na danym palcu niósł za sobą odpowiednie przesłanie. Obecnie znaczenie tatuaży na palcach zależy wyłącznie od nas samych – coraz częściej pary decydują się na wzory przypominające obrączki albo inicjały.

Tatuaże na palcach – ból i pielęgnacja

Palce to wyjątkowo bolesne miejsce na tatuaż, ponieważ nie mają zbyt grubej skóry i tkanki mięśniowej. Na szczęście tatuowanie na palcach trwa dosyć krótko, więc i ból szybko się skończy. Podobnie jak w przypadku innych trwałych malunków, tak i przy tatuażach na palcach należy zadbać o szczególną pielęgnację. Ze względu na ich specyfikę, dosyć często zdarza się, że po kilku latach zanikają i bledną, więc konieczna jest powtórka. Smarowanie odpowiednimi maściami do tatuażu oraz niezbyt długie moczenie dłoni także przedłuży trwałość rysunków.

Tatuaże na palcach – popularne wzory

Od pewnego czasu największą popularność szczególnie wśród kobiet cieszą się tatuaże na palcach typu cuticle tattoo. Wykonywane są tuż poniżej skórek i przypominają bardzo małe kropki albo kokardki. Tatuaże na palcach często wykonują pary zamiast obrączek ślubnych. Wzory mogą być wykonane zarówno na zewnętrznej, jak i na wewnętrznej stronie palców. Drobne napisy (zazwyczaj pojedyncze słowa), pióra, znaki zodiaku, figury geometryczne i uproszczone rysunki to niezwykle popularne obecnie wzory tatuaży na palcach.

Tatuaże na palcach – dla kogo?

Jeśli chcesz mieć tatuaże na palcach, zadaj sobie pytanie czy rzeczywiście jesteś na to gotowa. Pamiętaj, że dłonie to nasza wizytówka, a trwałe rysunki w tym miejscu mogą się okazać niezbyt dobrym pomysłem, jeżeli pracujesz w miejscu ze sztywnymi regułami. Dobrze zastanów się nad tatuażami na palcach, abyś nie uległa chwilowej modzie.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także