UrodaWłosyDrożdże na włosy

Drożdże na włosy

Drożdże na włosy
Karolina
15.06.2012 23:20, aktualizacja: 29.10.2014 07:56

Poświęcając chwilę i czytając poniższy artykuł, dowiesz się więcej na temat tego, w jaki sposób poprawić kondycję swoich włosów i sprawić, by wyglądały naprawdę dobrze. Jednym z produktów wzmacniających włosy są drożdże. Poznaj ich zastosowanie w kosmetyce i naucz się robić na ich bazie maseczkę do włosów.

Pielęgnacja włosów

Obraz
© [Zdjęcie kobiety](http://www.shutterstock.com/pl/pic113252935/stockphotoportraitofsmilinggirlbrushingherhair.html?src=Fu8g7fCVSoqVSdwXn7682A138) / Shutterstock

Chyba każda z nas marzy o tym, by posiadać piękną i bujną fryzurę. Niestety, mało która kobieta może zawdzięczać taki efekt tylko naturze. Zazwyczaj nasze włosy wymagają wiele uwagi i dokładnej pielęgnacji. [block position="indent"]34[/block] Z czasem zauważamy, że zaczynają one wypadać, stają się łamliwe i słabe. W przywróceniu ich naturalnej równowagi nie pomagają obciążające stylizacje, regularne farbowanie czy zmiany hormonalne zachodzące w naszym organizmie. Co w takiej sytuacji zrobić, by wyglądały one naprawdę dobrze? Oczywiście do dyspozycji mamy wiele zabiegów, jakim możemy się poddać podczas wizyty u fryzjera, a także kosmetyków poprawiających ich kondycję. Na drodze do skorzystania z tych możliwości stoi brak czasu, a często również brak wiedzy na temat tego, co i w jaki sposób stosować, by otrzymać wymierne rezultaty.

Drożdże w kosmetyce

Obraz
© [Zdjęcie drożdży](http://www.shutterstock.com/pic163660934/stockphotocrumbledyeastcubeonawoodenboard.html) / Shutterstock

Pytałaś się kiedyś swojej babci, jakie maseczki wykonywało się w jej młodości? Jeżeli nie, możesz być pewna, że jednym z wymienionych przez nią produktów byłyby drożdże. Często zaskoczeniem jest, że to właśnie one są składnikiem wielu kosmetyków. Dlaczego drożdże w kosmetycesą wykorzystywane do dziś? Okazuje się, że są one prawdziwą bombą witaminową. Znaleźć w nich można witaminy z grupy B, a także witaminę E nazywaną częstokroć eliksirem młodości. Poza tym, stosowanie kremów albo maseczek z drożdży pozwoli nam opóźnić proces starzenia się skóry, ponieważ są one bardzo dobrymi antyoksydantami niszczącymi wolne rodniki. Oprócz tego, drożdżom przypisuje się działanie oczyszczające i tonizujące, co powoduje, że często wykorzystywane są one w produktach przeznaczonych do skóry trądzikowej i tłustej. Co więcej, świetnie sprawdzają się, gdy na naszej skórze pojawią się krosty, ponieważ posiadają także właściwości antybakteryjne. Obok działania na skórę, drożdże wykorzystuje się w pielęgnacji paznokci i włosów. Jeżeli są one łamliwe i słabe, powinnaś sięgnąć po produkty je zawierające. Na rynku dostępne są również tabletki drożdżowe na porost włosów. Miękką i gęstą fryzurę możesz także otrzymać, stosując drożdże piwne. Nie wiesz, w jaki sposób to zrobić? Spróbuj wykonać maseczkę z drożdży na włosy, na którą przepis znajdziesz poniżej.

Maseczka z drożdży na włosy

Obraz
© [Zdjęcie kobiety nakładającej odżywkę](http://www.shutterstock.com/pic169279796/stockphotohappyyoungwomanapplyinghairconditionerinbathtub.html) / Shutterstock

Działanie drożdży na wypadanie włosów jest bardzo skuteczne. Dzięki nim możesz sprawić, że będą one naprawdę odżywione i miękkie. [block position="indent"]35[/block] Na ich bazie możesz wykonać dwie maseczki na włosy. Do przygotowania pierwszej z nich będziesz potrzebowała 2 łyżek drożdży, 2 łyżek miodu i pół szklanki jogurtu. Najpierw należy dodać do drożdży ciepłego mleka i odstawić taką mieszaninę na około godzinę w ciepłe miejsce. Później dodajemy pozostałe składniki i tak powstałą papkę nakładamy na włosy na około godzinę, zakrywając je folią i ręcznikiem. Na koniec wystarczy już tylko opłukać włosy wodą i gotowe.

Drugą maskę przygotowuje się w podobny sposób. Najpierw do drożdży dodajemy trochę ciepłej wody i łyżkę cukru i całość odstawiamy w ciepłe miejsce. Później wystarczy tylko dodać łyżkę miodu i łyżkę musztardy. Maseczkę powinnyśmy trzymać na włosach co najmniej godzinę, a następnie dokładnie umyć głowę.

Źródło artykułu:WP Kobieta