UrodaWłosySpalone włosy. Jak je uratować? Dzięki tym trikom przywrócisz im blask i miękkość

Spalone włosy. Jak je uratować? Dzięki tym trikom przywrócisz im blask i miękkość

Niewłaściwa koloryzacja to najczęstsza przyczyna spalonych włosów. Źle poprowadzone rozjaśnienie może doprowadzić do katastrofalnych skutków. Jak uratować włosy mimo fatalnego błędu fryzjerskiego? Mamy kilka podpowiedzi.

Spalone włosy. Jak je uratować? Dzięki tym trikom przywrócisz im blask i miękkość
Źródło zdjęć: © Getty Images
oprac. APS

15.06.2020 | aktual.: 11.02.2021 11:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zniszczone, spalone włosy łatwo rozpoznać. Mają nierówną strukturę, łamią się, wręcz rozpadają kiedy ich dotykamy zbyt mocno. Są to włosy pozbawione blasku, szorstkie w dotyku. Jeżeli masz takie włosy po rozjaśnianiu, to natychmiast przystąp do działania i je ratuj. W niektórych przypadkach konieczne będzie usunięcie spalonych końcówek, wówczas włosy nie będą rozwarstwiać się w coraz głębszych partiach.

Spalone włosy – regularnie nakładaj balsam. Używaj produktów do włosów zniszczonych

Włosy podpalone często się puszą, nie da się ich ułożyć, rozwarstwiają się. Sytuacja się nie poprawi, jeżeli nie damy im odżywczego "kopniaka". Takim doładowaniem będzie głębokie nawilżenie. Jak zastosować balsam do włosów? Rozpocznij pielęgnację od umycia głowy szamponem, następnie nałóż balsam i pozostaw go na około 30 minut. Spłucz pod bieżącą wodą. Wybalsamowane włosy powinny być śliskie w dotyku. Dzięki nawilżeniu uzyskują naturalną barierę ochronną przed szkodliwym działaniem warunków zewnętrznych.

Regeneracja włosów spalonych. Co robić, czego nie robić?

Aby doprowadzić zniszczone włosy do porządku należy uzbroić się w cierpliwość. Kuracja może potrwać kilka miesięcy. Warto pomyśleć o regularnym podcinaniu końcówek, nawet dwa razy w miesiącu, jeżeli nie chcemy się decydować na jednorazowe, ostre cięcie.

Jak więc zadbać o zniszczone włoscy? Mamy kilka porad:

  • Unikaj urządzeń do stylizacji włosów, takich jak lokówki, prostownice, suszarki
  • Regularnie nawilżaj włosy, najlepiej naturalnymi sposobami. Świetnym rozwiązaniem może okazać się płukanka z rumianku czy korzenia łopianu
  • Nie szarp włosów metalowymi grzebieniami, zaopatrz się w te z naturalnego włosia
  • Nie używaj, jeżeli nie musisz, lakierów, żeli, pianek do stylizacji fryzur. Dodatkowo obciążają włos
  • Suplementuj się lub odżywiaj w sposób zrównoważony, z naciskiem na produkty odpowiedzialne za wzmocnienie włosów i paznokci

Już zastosowanie tych kilku zasad pozwoli na regenerację struktury włosów po źle przeprowadzonych zabiegach rozjaśniających. Decydując się na farbowanie należy mieć na uwadze, że uzyskanie jasnego odcienia jest zawsze dla włosów dużym obciążeniem. Kluczem może okazać się robienie koloryzacji etapami. Pomiędzy kolejnymi wizytami u stylisty należy regenerować i nawilżać włosy.

Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące

Komentarze (2)