Trwa ładowanie...

Urodziła dziecko w wieku 53 lat pomimo stosowania antykoncepcji!

Debbie Hughes myślała, że w wieku 53 lat będzie opiekować się już tylko swoimi wnukami. Tymczasem, mimo że dla pewności zażywała pigułki antykoncepcyjne, została jedną z najstarszych na świecie matek, które poczęły naturalnie.

Share
Urodziła dziecko w wieku 53 lat pomimo stosowania antykoncepcji!Źródło: Thinkstockphotos
d3ndvgm

Debbie Hughes myślała, że w wieku 53 lat będzie opiekować się już tylko swoimi wnukami. Tymczasem, mimo że dla pewności zażywała pigułki antykoncepcyjne, została jedną z najstarszych na świecie matek, które poczęły naturalnie. Jej syn Kyle jest o 26 lat młodszy od swojego najstarszego brata! Kilka miesięcy po porodzie Debbie postanowiła opowiedzieć o tym, jak przebiegała niezwykła ciąża.

Lekarze uważają, że poczęcie w tak późnym wieku to wielka rzadkość, tym bardziej przy stosowaniu antykoncepcji. Porównują to zdarzenie z prawdopodobieństwem wygrania na loterii. – Urodziłam już trójkę dzieci. Myślałam, że teraz jedyne maluchy, którymi będę się opiekować, to moje kochane wnuki – mówi Debbie.

Brytyjka mieszka ze swoim partnerem Paulem w mieście Daventry w hrabstwie Northampton. Ma dwóch starszych synów: 26-letniego Marka i 11-letniego Brandona. Jej córka Hayley zginęła tragicznie przed ukończeniem 18 roku życia. Debbie jest też szczęśliwą babcią 2-letniej Lydii i 3-letniej Nicole.

d3ndvgm

Kobieta zaczęła podejrzewać ciążę w marcu 2011 roku. – Paul zauważył, że mój brzuch stał się większy. Zaczął śmiać się ze mnie, że przybieram na wadze – opowiada. – Zażartował nawet, że może jestem w ciąży. Dla mnie było to absurdalne. Brałam pigułki antykoncepcyjne i regularnie miesiączkowałam.

- W końcu kupiłam test ciążowy, choć wydawało mi się, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Wynik był pozytywny. Nie mogłam wyjść z szoku. Ubrałam nawet moje okulary do czytania, bo wydawało mi się, że wzrok mnie zawodzi.

d3ndvgm

* Czy można zajść w ciąże podczas okresu?* Kobieta szybko udała się do lekarza, który potwierdził ciążę. – Bardzo się bałam. W moim wieku istnieje spore ryzyko poronienia lub porodu przed terminem – opowiada. – Jednak przez całą ciążę czułam się świetnie.

W czerwcu 2011 roku Debbie urodziła zdrowego, ważącego 3,49 kg chłopca. – Czułam się cudownie, kiedy mogłam go przytulić – wspomina szczęśliwa mama.

Jak 53-latka znosi późne macierzyństwo? – Jestem bardziej zmęczona niż przy poprzednich dzieciach, szczególnie kiedy muszę wstawać w nocy. Jednak przyznaję, że to wspaniale być znowu mamą!

Za najstarszą matkę, która poczęła w sposób naturalny, uważa się Dawn Brooke z Guernsey. W 1997 roku urodziła w wieku 59 lat.

Tekst: na podst. The Daily Mail/(sr/pho)

d3ndvgm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ndvgm
d3ndvgm