Trwa ładowanie...
d1k9um7

Uszkodzony autokar miał wozić dzieci. Kierowca naprawił go taśmą

Policja zatrzymała kierowcę autobusu, który miał zawieźć pięćdziesięcioro dzieci na zimowy wypoczynek. Pomimo, że gołym okiem widać było fatalny stan techniczny autobusu, mężczyzna postanowił wyruszyć w trasę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uszkodzony autokar miał przewieźć grupę 50 uczniów
Uszkodzony autokar miał przewieźć grupę 50 uczniów (Policja)
d1k9um7

W poniedziałkowy poranek funkcjonariusze policji z Prudnika (woj. opolskie) skontrolowali autokar organizatora wycieczek, który miał zabrać uczniów w ponad 100 km trasę. Po sprawdzeniu stanu technicznego, zatrzymali dowód rejestracyjny, gdyż stwierdzili, że autokar nie spełnia wymogów technicznych. Tylne oświetlenie wymagało natychmiastowej wymiany, ale kierowca postanowił naprawić je na własną rękę przy użyciu taśmy klejącej i tzw. "trytek". Policjanci ponadto sprawdzili trzeźwość kierowcy. W tej kwestii funkcjonariusze nie mieli zarzutów.

Policja informuje rodziców i opiekunów dzieci wyruszających na wypoczynek zimowy autokarami o możliwości zgłaszania policji zastrzeżeń co do stanu technicznego autobusów czy też trzeźwości kierowców. Mając taką informację, funkcjonariusze przyjadą i sprawdzą pojazd oraz jego kierowcę.

Uszkodzony autokar miał zawieźć dzieci na zimowy wypoczynek Policja
Uszkodzony autokar miał zawieźć dzieci na zimowy wypoczynek
Uszkodzony autokar Policja
Uszkodzony autokar

Zobacz także: Jak powinna wyglądać kontrola autokarów, którymi dzieci jadą na ferie?

d1k9um7

"Potrzebę takiej kontroli należy zgłosić najlepiej kilka dni wcześniej. Pamiętajmy, że oczekiwanie na policjantów może się wydłużyć z uwagi na obsługę kolizji lub wypadku drogowego, wówczas decyzję o podróży bez takiej kontroli podejmują nauczyciele lub opiekunowie" - czytamy w policyjnym oświadczeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1k9um7

Podziel się opinią

Share

d1k9um7

d1k9um7