Trwa ładowanie...

Vala Tomasz Foltyn. Transpłciowa kandydatka na prezydenta Krakowa

Vala Tomasz Foltyn reprezentuje komitet Volna Autonomia Lansu i Awangardy. ""Moja kandydatura jest symbolem tego, że każdy z nas ma prawo do stanowiska decydującego o przyszłości miasta. Bez względu na orientację seksualną" – mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Share
Vala Tomasz Foltyn. Transpłciowa kandydatka na prezydenta Krakowa
Źródło: Instagram.com
d1zgsx7

"Rewolucją jest czułość" to hasło wyborcze transpłciowej aktywistki Vali Tomasza Foltyn, która w najbliższych wyborach samorządowych kandydować będzie na stanowisko prezydenta Krakowa. Foltyn podkreśla, że nie ma pieniędzy na dużą kampanię, jednak wierzy w siłę magii i poezji.

"Moja kandydatura jest symbolem tego, że każdy z nas ma prawo do stanowiska decydującego o przyszłości miasta. Bez względu na orientację seksualną, kolor skóry czy pochodzenie. Jestem jedyną w Polsce osobą transgenderową, która startuje w wyborach" – mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Dodaje, że nie musi wygrać wyborów. Cieszy się, że jej głos został zauważony.

32-letnia kandydatka podkreśla również, że chce, aby Kraków był w przyszłości miastem przyjaznym. Zarówno dla turystów, jak i dla zwierząt oraz roślin. "Nie mogę milczeć, gdy ktoś rzuca we mnie butelką na Kazimierzu, gdy dwóch panów demontujących budy po Festiwalu Pierogów na Małym Rynku rzuca moim rowerem. Panowie zatrudnieni przez miasto wyzywają mnie od pizd i ciot. W takim mieście chcemy żyć?" – pyta.

d1zgsx7

Vala Tomasz Foltyn reprezentuje komitet Volna Autonomia Lansu i Awangardy. Nazwa nawiązuje do projektu artystycznego, jaki aktywistka założyła w jednym z teatrów. Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Ewentualna druga tura 4 listopada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1zgsx7

Podziel się opinią

Share
d1zgsx7
d1zgsx7