Trwa ładowanie...
d4dqe9l

Vala Tomasz Foltyn. Transpłciowa kandydatka na prezydenta Krakowa

Vala Tomasz Foltyn reprezentuje komitet Volna Autonomia Lansu i Awangardy. ""Moja kandydatura jest symbolem tego, że każdy z nas ma prawo do stanowiska decydującego o przyszłości miasta. Bez względu na orientację seksualną" – mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Vala Tomasz Foltyn, kandydatka na prezydenta Krakowa
Vala Tomasz Foltyn, kandydatka na prezydenta Krakowa (Instagram.com)
d4dqe9l

"Rewolucją jest czułość" to hasło wyborcze transpłciowej aktywistki Vali Tomasza Foltyn, która w najbliższych wyborach samorządowych kandydować będzie na stanowisko prezydenta Krakowa. Foltyn podkreśla, że nie ma pieniędzy na dużą kampanię, jednak wierzy w siłę magii i poezji.

"Moja kandydatura jest symbolem tego, że każdy z nas ma prawo do stanowiska decydującego o przyszłości miasta. Bez względu na orientację seksualną, kolor skóry czy pochodzenie. Jestem jedyną w Polsce osobą transgenderową, która startuje w wyborach" – mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Dodaje, że nie musi wygrać wyborów. Cieszy się, że jej głos został zauważony.

32-letnia kandydatka podkreśla również, że chce, aby Kraków był w przyszłości miastem przyjaznym. Zarówno dla turystów, jak i dla zwierząt oraz roślin. "Nie mogę milczeć, gdy ktoś rzuca we mnie butelką na Kazimierzu, gdy dwóch panów demontujących budy po Festiwalu Pierogów na Małym Rynku rzuca moim rowerem. Panowie zatrudnieni przez miasto wyzywają mnie od pizd i ciot. W takim mieście chcemy żyć?" – pyta.

d4dqe9l

Vala Tomasz Foltyn reprezentuje komitet Volna Autonomia Lansu i Awangardy. Nazwa nawiązuje do projektu artystycznego, jaki aktywistka założyła w jednym z teatrów. Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Ewentualna druga tura 4 listopada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dqe9l

Podziel się opinią

Share

d4dqe9l

d4dqe9l