Trwa ładowanie...
dpq56x9

W dzieciństwie lekarze wyleczyli ją z raka. Tak się spłaca dług wdzięczności

Jennifer Pratt z Minnesoty jako dziecko spędziła kawał życia na oddziale onkologicznym. Lekarze zrobili wszystko, by dziewczynka wróciła do zdrowia. Po latach postanowiła się im odwdzięczyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chora dziewczynka postanowiła, że w przyszłości zostanie lekarzem
Chora dziewczynka postanowiła, że w przyszłości zostanie lekarzem (Shutterstock.com)
dpq56x9

Niestety wiele osób zna ten problem: wychowywanie dziecka w szpitalu. Niektóre, jak na przykład warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka, prowadzą nawet własne szkoły, które małym pacjentom zastępują zwykłe placówki. W dziecięcych szpitalach pielęgniarki są ciociami, bo spędza się z nimi tak wiele czasu, że traktuje je niemal jak rodzinę.

Jako jedenastolatka Jennifer Pratt spędziła dużo czasu w Dziecięcym Szpitalu Stanu Minnesota w St. Paul. Powodem był kostniakomięsak – odmiana raka tkanki kostnej, która kosztowała ją rok życia z chemioterapią. Choroba ta to jeden z najczęściej występujących dziecięcych nowotworów. W wypadku Jennifer oznaczała operację oraz długie okresy terapii chemią, zarówno przed, jak i po interwencji chirurgów. Trudy leczenia trochę łagodził fakt, że ze strony lekarzy spotkało ją samo dobro. Wtedy postanowiła, że w przyszłości pójdzie w ich ślady.

ZOBACZ TEŻ: Na te nowotwory młodzi chorują coraz częściej

Ta historia wydarzyła się 20 lat temu i ma swój happy end. Po pierwsze, lekarze kontrolując dorosłą dziś pacjentkę są przekonani, że nawrót choroby jej nie grozi. Choć jako dziecko Pratt marzyła o karierze animatora kreskówek (z tego powodu fundacja Mam Marzenie zabrała ją do Disneylandu, gdzie poznała osobę wykonującą ten zawód), ostatecznie zmieniła zdanie i poszła na Midwestern University w Chicago. Dziś dr Jennifer Pratt jest lekarzem w... Dziecięcym Szpitalu Stanu Minnesota w St. Paul. – Rak czyni człowieka silniejszym – mówi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpq56x9

Podziel się opinią

Share

dpq56x9

dpq56x9